11.04.2017 10:28

Jak wygląda start ciężarówki z silnikiem odrzutowym?

„Sztuka dla sztuki” – tymi słowami można określić start ciężarówki wyposażonej w silnik odrzutowy. W końcu w czasie trwania „rozgrzewki” spokojnie można było rowerem pokonać dystans 400 metrów.

Jak wygląda start ciężarówki z silnikiem odrzutowym?
foto: kadr z wideo

Jedno jednak jest pewne – ciężko byłoby zgromadzić taką widownię dysponując pojazdem napędzanym siłą własnych mięśni. W przypadku tej wyjątkowej ciężarówki, wrażenie na widzach zrobiło właśnie to, co się działo bezpośrednio przed jej startem. Usłyszeć można było pogwizdujący silnik, który następnie zaczął pluć płomieniami, stapiając asfalt. Tuż przed ruszeniem z miejsca, pojazd strzelał ogniem.

Gdy tylko ruszył, zaczął wręcz znikać na horyzoncie. Dystans 400 metrów pokonał 8,259 sekundy, rozpędzając się do blisko 240 km/h, co też zostało uwiecznione na filmie:

Można sobie wyobrazić co czuł kierowca siedzący w tym pojeździe. O niesamowitych siłach wciskających pasażerów w fotel można mówić w przypadku aut rozpędzających się od 0 do 100 km/h w 3 sekundy, co dopiero w przypadku takiej ciężarówki:

Osoby będące zwolennikami aut korzystających z alternatywnych rodzajów napędu – elektrycznych, wodorowych i hybrydowych – od razu zabrali głos, krytykując ten pojazd za to, jak dużo energii marnuje, emitując przy tym niebezpieczne substancje do atmosfery:

"

Ten filmik pokazuje jak w krótkim czasie zniwelować całą ciężką, wieloletnią pracę wszystkich Toyot Prius na rzecz środowiska naturalnego. To czysta strata energii. Amerykanie mogliby grzecznie dzielić się z nami planetą. Dlatego byłbym wdzięczny, gdyby na siłę nie próbowali jej niszczyć. "

Jedna z internautek w nietypowy sposób podsumowała ten pierwszy filmik:

"

To mi przypomina mojego byłego w łóżku. Dziesięć minut puszenia się i tylko 10 sekund spektaklu. "

Co nie zmienia faktu, że większości widowni to przedstawienie spodobało się.

Tagi: Duperele