19.07.2016 08:57

Jak wygląda studio Grand Tour?

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May już są po pierwszym nagraniu w nowym namiocie – czyli ich przenośnym studiu – Grand Tour, który w pierwszym rzucie rozbili w Johannesburgu, w Południowej Afryce.

Jak wygląda studio Grand Tour?
foto: materiały prasowe

Przedstawicielstwo Amazona nie ukrywało, że pierwsze sceny zostaną nagrane wewnątrz namiotu, jednak premierowe zdjęcia ukazały jak duża jest ta konstrukcja. Nie mogło być inaczej – trzej prezenterzy znani z tworzenia programu motoryzacyjnego Top Gear pod banderą BBC, zajmują honorowe miejsce w nowym studiu.

Niestety wciąż nie do końca wiadomo czego konkretnie można spodziewać się po trójce prezenterów. Z założenia nowy program ma opierać się na podróżowaniu po świecie i zwiedzaniu jego egzotycznych zakątków, a także testowaniu samochodów. Mobilne jest również studio, które w dalszej kolejności ma być rozbite w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Premierowy odcinek ma zostać wyemitowany już jesienią 2016 roku, przy czym konkretna data wciąż nie jest znana. Spece od marketingu chcą pobudzić ludzką ciekawość i w bardzo enigmatyczny sposób dozują kolejne informacje dotyczące nowego show. Dopiero co pokazano pierwsze zdjęcia z namiotu:

Jedno jest pewne. Amazon na trójkę prezenterów – znanych na całym świecie – nie oszczędza. Organizując pierwsze wydarzenie w studiu, przedstawiciele amerykańskiej firmy nie zapomnieli o fanach, dając im możliwość wygrania trzech par biletów na premierowe nagranie. Do tego pokrywali koszty transportu i zakwaterowania. Wszystko przybrało formę konkursu, w ramach którego należało wysłać na Twittera zdjęcie lub wideo nietypowego miejsca rozbicia namiotu, używając odpowiedniego hasztaga.

Nim trójce prezenterów udało się dotrzeć do tego punktu, w którym obecnie są, minęło sporo czasu.  Nie lada problem sprawiło im wymyślanie samej nazwy. Całą sytuację komplikowały surowe ograniczenia prawne zabraniające wykorzystywanie słów Top oraz Gear, a także wszelkich fraz nawiązujących do produkcji BBC. Po kwietniowej burzy mózgów, odrzucono takie hasła jak „Auto mate (s)”, „Tripod” i „The Clarkson, Hammond and May Car Show on Amazon”. Wszystkie one ustąpiły miejsca nowej nazwie.

Z pewnością po Grand Tour spodziewać się można najbardziej egzotycznych samochodów oraz ogromnej dawki brytyjskiego humoru, dzięki któremu udało się stworzyć tak szanowaną, światową markę jak Top Gear.

A Wy czekacie na nowy program Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya?

Tagi: Duperele The Grand Tour