08.07.2016 15:41

Jakie kraje odwiedzi Grand Tour w 2016 roku?

Po rozbiciu ogromnego zielonego namiotu w Republice Południowej Afryki, ten przenośny obiekt zawita do Wielkiej Brytanii, USA i Niemiec. Wszystko w ramach nowego programu sławnej trójki dziennikarzy motoryzacyjnych.

Jakie kraje odwiedzi Grand Tour w 2016 roku?
foto: kadr z wideo

Według oficjalnych doniesień Amazon Prime, zespół zawita jesienią 2016 w tych trzech krajach. Tak samo jak w przypadku debiutanckiej realizacji programu w RPA, tak i z okazji pozostałych wydarzeń rozdawane będą bilety, tak by fani mogli spotkać swoich ulubieńców na żywo.

Tym razem całość odbędzie w drodze losowania. Jeśli szczęście się do Was uśmiechnie, Amazon pokryje koszty całej Waszej wyprawę, płacąc za transport, nocleg i wyżywienie. To także pokazuje, że Jeremy, Richard i James dysponują znacznie pokaźniejszym budżetem niż za czasów BBC.

O tym, że praca wre świadczą chociażby wpisy Jeremy’ego Clarksona publikowane na jego profilu na Facebooku:

Nie lada wrażenie na internautach zrobił krótki urywek filmu z udziałem Astona Martina DB11 i Dodge’a Challengera Hellcata na torze Mugello Circuit:

"

Hammond, ja i najodważniejsza ekipa operatorów na świecie. To jest właśnie Grand Tour. "

Nie zabrakło złośliwych komentarzy nawiązujących do obecnego Top Gear:

"

2 sekundy Grand Tour jest lepsze od… Wiecie czego. "

komentarz

Nowy program zadebiutuje na Amazon Prime jesienią 2016 roku. Zanim jednak to wszystko przybrało obecną formę, minęło sporo czasu. Dla trójki prezenterów ogromnym problemem okazało się wymyślenie samej nazwy nowego show. Sytuację komplikowały ograniczenia prawne zabraniające wykorzystywanie słów Top oraz Gear lub jakichkolwiek fraz nawiązujących do produkcji BBC.

Po kwietniowej burzy mózgów odrzucone zostały takie propozycje jak „Auto mate (s)”, „Tripod” i „The Clarkson, Hammond and May Car Show on Amazon”. Wszystko po to, by finalnie mogły ustąpić miejsca nowej nazwie.

Stara ekipa Top Gear teoretycznie ma konkurować o widzów ze sztandarowym programem motoryzacyjnym BBC, jednak sądząc po ogromnych spadkach oglądalności, można wnioskować, że to nie tytuł przyciąga, tylko słynne trio. Jeden z fanów starej serii przygotował wideo obrazujące swoje wyobrażenie o tym, jak „stare Top Gear”, zareagowało na „nowe Top Gear”:

Będziecie próbować wygrać bilety na nowe show?

Tagi: Duperele Top Gear