16.06.2016 11:32

Jeżdżąca ciężarówka bez przednich kół

Podróż pojazdem bez przednich kół wydaje się być niemożliwa? Nic bardziej mylnego – da się! I dowiedli tego nie Rosjanie, rządzący się innymi prawami fizyki, a Chińczycy.

Jeżdżąca ciężarówka bez przednich kół
foto: materiały prasowe

Nawet na naszym rodzimym podwórku można spotkać poruszające się po publicznych drogach pojazdy, których stan techniczny już na pierwszy rzut oka budzi ogromne zastrzeżenia. Wynika to z tego, że niestety nie każdy bierze sobie do serca to, jak istotna jest kondycja samochodu dla bezpieczeństwa nie tylko samych pasażerów, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

W dodatku jazda leciwym autem jest tym groźniejsza, zważywszy na fakt, że większość z nich zaprojektowano w czasach, kiedy inżynierowie nie mieli zbyt dużego pojęcia o strefie zgniotu. Wiele pojazdów nawet w stanie fabrycznym nie zapewniało dostatecznej ochrony swoim pasażerom. Strach zatem pomyśleć co z takimi samochodami dzieje się w przypadku mocno skorodowanej karoserii, podwozia i innych elementów.

Wielokrotnie również starsze auta niemiłosiernie kopcą, wręcz prowokując osoby poruszające się za nimi, do ich jak najszybszego wyprzedzenia. A jak powszechnie wiadomo – zdesperowany kierowca, to łagodnie ujmując, zły kierowca.

Jednak to, co miało miejsce w Chinach to klasa sama w sobie. Tamtejszy funkcjonariusz zatrzymał do kontroli osobę podróżującą ciężarówką, której stan techniczny był bardzo daleki od tego pożądanego:

Szybko okazało się, że kierowca poruszał się pojazdem pozbawionym paru istotnych elementów, na przykład przednich kół. W dodatku przednia szyba była w opłakanym stanie, tak samo zderzak oraz prawe drzwi.

Zważywszy na to wszystko, dziwić może fakt, że kierowca ciężarówki zdecydował się na jazdę pojazdem w tak opłakanym stanie. W nie lada szoku musiał być sam nagrywający oraz policjant. W końcu widok ciężarówki poruszającej się pomimo braku przednich kół należy do niecodziennych widoków.

A Waszym zdaniem na jaką karę zasługuje ten niesforny kierowca?

Tagi: Duperele