27.02.2017 09:38

Kierowca-majster wmontował domowe okno w przednią szybie

Policjanci w ramach wykonywanego zawodu mogą doświadczyć znacznie więcej różnych sytuacji, będących odstępstwem od normy, niż większość śmiertelników. To z kolei nie oznacza, że już nic ich nie może zaskoczyć.

Kierowca-majster wmontował domowe okno w przednią szybie
foto: policja.pl

Z pewnością nie lada emocje – zdumienie, zainteresowanie, szok, niedowierzanie (itp.) – wzbudziła w mundurowych z białostockiej drogówki zatrzymana do kontroli uszkodzona ciężarówka marki DAF. Poza tym, że kabina była mocno wybrakowana, na szczególną uwagę zasługiwało wbudowane w przednią szybę domowe okno, przymocowane przy użyciu pianki montażowej.

To rozwiązanie miało ułatwić prowadzenie pojazdu, które było znacznie utrudnione, zważywszy na ograniczoną przez zniszczoną szybę widoczność. Pomysłowy 38-latek został ukarany mandatem. W dodatku policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne ciągnika i naczepy.

117-107130

Jak wynika z informacji otrzymanych przez jednego ze świadków, kierowca DAF-a nieco wcześniej poruszał się obwodnicą Białegostoku. Niezwłocznie policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej policji w Białymstoku rozpoczęli poszukiwania pojazdu, który koniec końców zlokalizowali poza granicami miasta.

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć świadomość tego, jak istotny nie tylko dla naszego bezpieczeństwa, ale także pozostałych kierowców, pieszych i rowerzystów, jest stan techniczny pojazdu. W razie wystąpienia nagłej sytuacji drogowej możemy mieć problem z opanowaniem samochodu.

117-107131

Podróżując polskimi drogami można napotkać sporo samochodów, z rur których wydobywają się kłęby dymu, a spod zawieszenia – przeciekają różne płyny eksploatacyjne. W dodatku mają niesprawne światła i skorodowane elementy nadwozia. Niestety taki stan rzeczy wynika w sporej mierze z działań nieuczciwych diagnostów, którzy za stosowną opłatą są w stanie przybić pieczątkę w dowodzie, dopuszczając do ruchu publicznego niesprawne technicznie pojazdy.

Warto również pamiętać, że do sporej liczby wypadków w kraju nad Wisłą dochodzi przez brawurę, niedostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze, czy wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach.

Co sądzicie o tym zdarzeniu?

Tagi: Duperele