17.02.2016 13:26

Kierowcy której marki są najbardziej życzliwi?

Jeremy Clarkson trzyma się obiegowej opinii jakoby coś było nie tak z kierowcami Audi i BMW. A co z właścicielami innych marek? Okazuje się, że ci podróżujący Nissanami są najsympatyczniejsi i najbardziej życzliwi.

Kierowcy której marki są najbardziej życzliwi?
foto: materiały prasowe

Takie wnioski wyciągnęli naukowcy z Centrum Psychometrii na Uniwersytecie Cambridge. Na podstawie przeprowadzonych badań przy zastosowaniu najnowszych technik profilowania stwierdzono, że kierowcy Nissanów są najbardziej hojni, lojalni i przyjaźnie nastawieni spośród właścicieli różnych marek aut w Europie.

Okazuje się bowiem, że posiadacze samochodów tej japońskiej firmy znacznie częściej przedkładają dobro bliźnich nad swoim własnym, jednocześnie dążąc do dobrobytu gospodarczego i sprawiedliwości społecznej.

Zdaniem Richarda Millsa – doktora psychometrii – zarówno ocena osobowości, jak i stylistyka samochodów są ze sobą powiązane:

"

Nasze badania pokazują, że kierowcy Nissanów są ogólnie postrzegani jako życzliwi, hojni i sympatyczni. Są także taktowni i przyjaźnie nastawieni do innych, i uważają, że z natury ludzie kierują się w życiu uczciwością i przyzwoitością. "

Okazuje się, że nic tutaj nie jest dziełem przypadku. W rękach Nissana profilowanie osobowości to narzędzie, dzięki któremu firma stara się jak najlepiej zrozumieć i zaspokoić potrzeby swoich klientów. Przekłada się to na stałe doskonalenie interakcji pracowników marki z klientami – zarówno w internecie, przez telefon, jak i na żywo w centrach serwisowych, czy salonach sprzedaży.

Richard Mills docenia również umiejętne wykorzystanie profilowania osobowości przez japońską markę:

"

Psychometria pozwala Nissanowi w optymalny sposób kształtować podróż klienta przez kolejne etapy zakupu auta i jednocześnie tworzyć samochody, w których właściciel może zakochać się w taki sam sposób, jak ma to miejsce w relacjach międzyludzkich. Właściciele Nissanów cenią sobie bliskie i osobiste relacje z ludźmi, co czyni ich idealnymi partnerami. "

Samo Centrum Psychometrii Uniwersytetu Cambridge jest ośrodkiem naukowym przeprowadzającym badania oraz rozwijającym narzędzia analiz psychologicznych w środowisku przede wszystkim internetowym. Instytucja ta funkcjonuje od 2005 roku.

Czy te wyniki badań pokrywają się z Waszymi doświadczeniami?

Tagi: Duperele Nissan