15.06.2016 12:26

Kradł paliwo dla… adrenaliny

Każdy ma własne sposoby na wprowadzanie siebie w określony stan emocjonalny. Gorzej, jeśli stosowane metody szkodzą osobom trzecim.

Kradł paliwo dla… adrenaliny
foto: policja.pl

Pewien 44-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego komendy miejskiej policji w Łodzi. Wszystko dlatego, że aż 57 razy zatankował swój pojazd bez płacenia za paliwo. Udało się go złapać dzięki zebranym i przeanalizowanym materiałom z monitoringu oraz za sprawą własnych ustaleń śledczych. Doszli oni do wniosku, że za wszystkimi czynami stoi jedna i ta sama osoba.

Sprawca za każdym razem podjeżdżał Oplem Vectrą, wlewał paliwo pod sam kurek lub napełniał kanister. Następnie wsiadał do auta i odjeżdżał bez uiszczania odpowiedniej opłaty. Cały proceder trwał aż dwa lata. 44-latkowi udawało się tak długo unikać konsekwencji popełnianych przez niego czynów dlatego, że wykorzystywał kradzione tablice rejestracyjne, a naklejkę kontrolną zasłaniał ulotkami.

13 czerwca 2016 roku funkcjonariusze zapukali do drzwi delikwenta, który według relacji policjantów był kompletnie zaskoczony. Przedstawione zostały mu niezbite dowody na popełnione czyny, których dopuścił się od maja 2014 do czerwca 2016 roku.

vectra

Mężczyzna przyznał się do winy, tłumacząc swoje postępowanie brakiem adrenaliny w codziennym życiu. Według ustaleń funkcjonariuszy, miał stałą pracę, rodzinę i dotychczas w ogóle nie był notowany za popełnienie jakichkolwiek przestępstw.

Podczas przeszukania mieszkania, policjantom udało odnaleźć się kanister oraz 4 poszukiwane tablice rejestracyjne, wykorzystywane podczas kradzieży. Co więcej, na poczet przyszłych kar zabezpieczono 3000 złotych, przy czym koncerny paliwowe oszacowały straty na łączną kwotę przekraczającą 14 000 złotych.

Zatrzymany zobowiązał się do całkowitego zadośćuczynienia za wyrządzone straty. Za wszystkie kradzieże 44-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To tylko pokazuje do czego desperacja wynikająca z braku adrenaliny może doprowadzić…

Co sądzicie o jego występkach?

Tagi: Duperele