25.04.2016 13:29

Kup VW Passata przerobionego na radiowóz

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Tak można podsumować całym szum spowodowany zatrzymaniem przez policję kierowcy samochodu przypominającego pojazd policyjny.

Kup VW Passata przerobionego na radiowóz
foto: kadr z wideo

Jeden z mieszkańców Lublina poruszał się po tamtejszych drogach Volkswagenem Passatem B6, którego wygląd sugerował, że jest to jeden z pojazdów funkcjonariuszy. Do policji dotarła informacja, że używał on sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, z których mogą korzystać jedynie uprzywilejowane do tego służby. W czasie interwencji jego samochód poddano wstępnemu badaniu technicznemu. Istotnie stwierdzono, że auto pod atrapą silnika miało światła błyskowe i sygnały, a w jego wnętrzu znajdował się odpowiedni osprzęt do sterowania nimi.

Zdaniem 33-latka, wykorzystywał on swój pojazd w celach reklamowych. W związku z popełnieniem wykroczenia i naruszeniem warunków technicznych, funkcjonariusze odebrali mu dowód rejestracyjny, po czym skierowali sprawę do sądu, jednocześnie zabraniając mu kontynuowania dalszej jazdy. Na domiar złego, zlekceważył on zalecenia policjantów i ponownie zasiadł za kierownicą swojego nietypowego Passata. W wyniku tego znowu miał „nieprzyjemność” spotkał funkcjonariuszy.

I zdaje się, że na fali popularności mieszkaniec Lublina postanowił sprzedać sławnego Volkswagena Passata B6 Comfort-Line za kwotę 50 000 zł. Auto dysponuje światłami doświetlającymi zakręty, czujnikami parkowania z przodu i z tyłu, a także dotykowym wyświetlaczem z nawigacją. Jego nadkola wypełniają felgi felgi RADI8 8.5/19 i 10/19 okalane przez opony Sunny 215/35 i 225/35/19.

screenshot

Volkswagen z 2008 roku napędzany jest 2-litrowym silnikiem TDI o mocy 140 KM. Maksymalny moment obrotowy w wysokości 320 Nm trafia na przednie koła przy współpracy z 6-biegową skrzynią ręczną. Zdaniem producenta ważący 1454 kg samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,8 s i potrafi rozpędzić się do 209 km/h.

Jesteście zainteresowani?

Tagi: #Duperele #VW