16.04.2016 14:33

Kup auto Top Gear za rozsądną cenę

Jeśli byłeś fanem motoryzacyjnego show prowadzonego przez Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa May’a, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz wejść w posiadanie Vauxhalla Astry, który dotychczas służył Top Gearowi.

Kup auto Top Gear za rozsądną cenę
foto: kadr z wideo

Samochód za rozsądną cenę zastąpił w programie Kię Cee’d. W stosunku do bazowej odmiany wyróżnia się klatką bezpieczeństwa i lekkimi, kubełkowymi fotelami z przodu z 5-punktowymi pasami. Auto po raz pierwszy zadebiutowało w telewizyjnym show w pierwszym odcinku 20. sezonu – wtenczas zaprezentował je Jeremy Clarkson we własnej osobie. Za jego kierownicą zasiadało wiele sławnych osób, w tym między innymi Brian Johnson, czy też Will Smith.

Vauxhall Astra napędzany jest umieszczonym z przodu 1,6-litrowym silnikiem o mocy 115 KM osiąganych przy 6000 obr./min. i 155 Nm dostępnych przy 4000 obr./min. Wprawiane w ruch są przednie koła za pośrednictwem 5-biegowej przekładni ręcznej. Według danych producenta, auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 11,7 s i potrafi pomknąć 188 km/h. Przy tym zadowala się średnim zużyciem paliwa 8,7 l/100 km w mieście, 5,3 poza miastem i 6,6 w cyklu mieszanym. W jego bagażniku pomieści się 370 litrów, a po złożeniu siedzeń – 1235 litrów. Masa własna wynosi 1373 kg.

Nadkola tego konkretnego egzemplarza wypełniają 17-calowe felgi, a na jego zegarach widnieje przebieg 4680 kilometrów. Na czerwonym lakierze widać nieznaczne ślady zużycia. Narzekać za to nie można na wyposażenie, które obejmuje nawigację, wejście USB, Bluetooth i radio.

Astrę można kupić na aukcji za kwotę co najmniej 8000 funtów. Wartością dodatkową jest fakt, że auto pojawiało się w programie, który oglądało co tydzień średnio 350 milionów osób w 170 różnych krajach. Jednak trzeba przyjąć do wiadomości, że wszystkie poduszki powietrzne zostały wyjęte, a w celu ich ponownej instalacji należałoby pozbyć się klatki bezpieczeństwa i sportowych siedzeń.

Samochód w obecnym stanie nie powinien być prowadzony po drogach publicznych. Zespół techniczny Vauxhalla w razie konieczności, posłuży pomocą osobie, która wygra aukcję i wytłumaczy dokładnie w jakim zakresie dokonane zostały zmiany.

Co ciekawe, tym samochodem najlepsze czasy na torze Top Gear osiągnęli kolejno: Olly Murs (1:44.6), Nicholas Hoult (1:44.7), Aaron Paul (1:44.7) i Brian Johnson.

Tagi: #Duperele #Opel