01.12.2016 11:33

Łada 2104 o mocy 420 KM

„Boosted Boris” zaprezentował samochód, którym jest kompletnie zafascynowany, czyli Ładę 2104.

Łada 2104 o mocy 420 KM
foto: kadr z wideo

Rosyjski towarzysz po raz pierwszy miał styczność z tym autem w 2013 roku w Grecji. Jak sam wspomina – to były czasy jeszcze przed tym, jak przepoczwarzył się w „Boosted Borisa”:

"

To jeden z najbardziej ekscytujących mnie samochodów w 2016 roku i właściwie spośród wszystkich, które kiedykolwiek recenzowałem. To auto jest tak imponujące i nie tylko imponujące, ale także na tyle mocne, że zostawiliśmy ślady opon na kamiennej nawierzchni. Oto jedna i jedyna Łada 2104. Zazwyczaj pokazuję 5 najśmieszniejszych rzeczy w danym samochodzie, ale z tego auta nie mogę się naśmiewać, ponieważ jest tak poważne i… Sprawia, że nie mogę wydusić z siebie słowa. Zaprezentuję wam wszystko to, co jest najlepsze w tym pojeździe, który najprawdopodobniej jest jednym z moich ulubionych samochodów wszech czasów. "

Ten konkretny egzemplarz Łady 2104 w wariancie kombi wyglądem zewnętrznym nie rzuca się mocno w oczy. Zdradzić, że coś na rzeczy mogą poszerzone nadkola. To taki wilk w owczej skórze. Za to znacznie więcej modyfikacji zaszło we wnętrzu tego pojazdu:

"

W kabinie zaskoczy was parę rzeczy, dla przykładu ta niesamowita klatka bezpieczeństwa, kierownica Nismo, towarzysz Lenin czuwający nad tobą. Do tego skrzynia biegów sygnowana przez japońskiego producenta znanego z opracowywania usportowionych odmian Nissanów. To sugeruje, że w aucie zmieniono silnik. Także po jego odpaleniu usłyszymy dźwięki świadczące o modyfikacjach. Wyjątkowość Łady polega także na wyposażeniu – ma automatyczną klimatyzację i elektrycznie sterowane szyby, a także wspomaganie kierownicy. Coś mi tu nie gra. "

Mimo szeroko zakrojonych zmian, zachowane zostały pewne przywary typowe dla Łady, które potwierdzające stereotypy, że Sowieci robili wszystko na odwrót. Przykładem jest sposób otwierania maski. Pasażerowie do mechanizmu odryglowującego zabezpieczenia mają dostęp wyłącznie z drugiego rzędu siedzeń! Jednak za starania zostaniemy nagrodzeni, przynajmniej w tym konkretnym egzemplarzu. Po uniesieniu maski ukaże się naszym oczom silnik SR20, pochodzący z Nissana Silvii. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest on seryjny. Generuje 420 KM, co zawdzięcza zaawansowanym modyfikacjom.

Przy czym właściciel Łady na tym nie poprzestał. Z Nissana przeniósł również układ napędowy oraz tylne zawieszenie. Najbardziej zaś imponuje aspekt praktyczny, na który wskazał „Boosted Boris”:

"

Ma 420 koni mechanicznych i waży 1180 kilogramów bez kierowcy, ale z całym wnętrzem, które widzicie. To czyni z tego auta pojazd zdatny do użytkowania na co dzień. Niesamowitym towarzyszom zbudowanie tego zapierającego dech w piersiach samochodu zajęło 2 lata. Zrobili wszystko sami. Rezultaty są oszałamiające. 4,2 sekundy do 100 km/h. W dodatku to prawdziwy pogromca Porsche. "

Bohater filmu znany jest z nagrań z toru Nurburgring. Na jednym z nich pokazywał jak łapać stwory w „Pokemon Go”. 

Jak Wam się podoba 420-konna Łada?

Tagi: #Duperele