06.10.2016 10:56

Lamborghini Aventador porzucone w Polsce

Takie rzeczy do tej pory zdarzały się tylko w Dubaju – na środku polskiej ulicy odnaleziono pozostawione same sobie, warte 2 miliony złotych lamborghini Aventador. Kierowca zniknął.

Lamborghini Aventador porzucone w Polsce
foto: Policja

Supersamochód został pozostawiony nagle – policja, która otrzymała zgłoszenie o porzuconym aucie, odnalazła je stojące w poprzek jezdni na ulicy Kapitulnej we Włocławku. Aventador blokował ruch.

Szybko okazało się, że brak kierowcy w pobliżu nie jest tak naprawdę w żaden sposób tajemniczy – Lamborghini Aventador zostało skradzione w Niemczech. Nie wiadomo jednak, czy osoba, która porzuciła samochód na ulicy, była zamieszana w kradzież.

Policjanci zabezpieczyli odzyskane w niecodziennych okolicznościach superauto i wszczęli dochodzenie w sprawie kradzieży – nie poinformowano jednak, czy w samochodzie odnaleziono ślady mogące pomóc odnaleźć osobę, która sprawiła mieszkańcom Włocławka tak niecodzienną atrakcję.

foto: policja.pl

Jak widać po zdjęciach, usunięcie zawalidrogi z ulicy nie było prostym zdaniem – utrudnienia w ruchu trwały całą noc. Nie wiadomo, czy mieszkańcy Włocławka uprawiali turystykę superamochodową i wybierali się, żeby obejrzeć zgubę na własne oczy.

Aventador to hit sprzedażowy Lamborghini – sprzedaje się ponad 2 razy lepiej od swojego poprzednika, modelu Murcielago. I nie ma się co dziwić – flagowy produkt legendy włoskiej motoryzacji oferuje imponujące osiągi.

foto: policja.pl

W najsilniejszej wersji, oznaczonej jako LP 750-4 Super Veloce. Aventador rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy. W tej konkurencji lepsza jest co prawda elektryczna Tesla Model S w wersji P100D, która do setki dobija 0,3 sekund szybciej, Lamborghini jednak oferuje wyższą prędkość maksymalną (350 km/h) oraz sprint od 0 do 200 km/h w 8,6 sekundy.

Oznacza to, że podczas wyścigu ostatni zaśmieją się właśnie właściciele włoskiego supersamochodu (na filmie uchwycono wyścig z Modelem S w wersji P90D).

A Wy jaki najciekawszy samochód znaleźliście na ulicy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele