19.10.2016 10:34

Lamborghini Gallardo substytutem rampy?

Wiele osób wkurzyłoby się na widok obcej osoby opierającej się o ich samochód i niekoniecznie musiałoby to być Lamborghini warte kilkaset tysięcy złotych.

Lamborghini Gallardo substytutem rampy?
foto: kadr z wideo

Właśnie tak reagują kierowcy, niekiedy wręcz nader opiekuńczy względem swoich pojazdów. Nieco inne podejście ma Aaron Rylan, czyli osoba, której kamera pokładowa w Lamborghini Gallardo zarejestrowała karygodne zachowanie nastolatka poruszającego się na BMX-ie. Chłopak na jednośladzie postanowił wykorzystać żółte auto włoskiego producenta jako… rampę.

Jasne, auto jest niskie i wyróżnia się ostrymi liniami, niemniej nie zostało zaprojektowane z myślą o takim przeznaczeniu. Już nie wspominając o tym, że jest sporo warte, a co za tym idzie – dorobić się takiego to nie lada wyczyn. Chociażby przez wzgląd na jakikolwiek szacunek dla cudzej własności, nie należałoby podejmować się tak lekkomyślnych czynności.

Aaron Rylan przekazał filmik na policję, gdzie sporządzono raport. Po ustaleniu sprawcy, właściciel Lamborghini postanowił pogadać na osobności z chłopakiem, który wcześniej najechał swoim rowerem na jego supersamochód. Rozmowa była owocna, o czym świadczy fakt, że Aaron wrzucił swoje zdjęcie z nastolatkiem do sieci, komentując:

"

Izzadd Adnaff i ja porozmawialiśmy ze sobą, z korzyścią dla nas obu. Sporty ekstremalne lub jazda na rowerze to zdrowa aktywność, wymagająca odpowiedniego sprzętu ochronnego i co najistotniejsze – właściwego miejsca. "

Jak się potem okazało, nowy kask dla młodego rowerzysty został kupiony właśnie przez właściciela Lamborghini, co oczywiście nie oznacza, że chcąc dostać tego rodzaju prezent, powinieneś jeździć po cudzym Lamborghini… Faktem jest, że Aaron Rylan jest wyjątkowo pobłażliwy. Większość osób na jego miejscu miałoby ochotę w zupełnie inny sposób rozprawić się z „gówniarzem”.

Sama sytuacja pokazuje, że zawsze warto mieć kamerę pokładową w samochodzie. Nigdy nie wiadomo co się z stanie z pojazdem podczas nieobecności właściciela. A nie zawsze kamery monitoringu będą w stanie zarejestrować wszelkie zdarzenia...

Tagi: Duperele