28.06.2017 16:54

Land Rover Defender Rowana Atkinsona na sprzedaż

Znany z roli Jasia Fasoli aktor Rowan Atkinson, postanowił pozbyć się swojego wyjątkowego Defendera, by zrobić miejsce dla kolejnego modelu.

Land Rover Defender Rowana Atkinsona na sprzedaż
foto: aukcja silverstoneauctions.com

O tym, że Atkinson jest wielkim fanem samochodów wiedzą wszyscy, a swoim garażu popularny aktor posiada kilka motoryzacyjnych perełek. Jedną z nich był nowy McLaren F1, którym artysta zaliczył dwie kolizje drogowe. Po każdej z nich, nie szczędząc środków, przywracał auto do stanu fabrycznego.

W związku z zakupem Defendera 110, nie powinien nas dziwić fakt wystawienia na sprzedaż Land Rovera Defendera 90 z limitowanej edycji Heritage, która swoim wyglądem miała nawiązywać do korzeni tego brytyjskiego modelu. Po prawie 67-letniej produkcji Defendera wyprodukowano tylko 400 egzemplarzy posiadających charakterystyczne elementy tj. jasną tapicerkę czy biały dach.

W rękach Rowana Atkinsona Defender jest od 28 listopada 2015 roku. Aktor od tego czasu zdążył nim przejechać tylko 2260 mil. Dodatkowo to niezwykle rzadkie auto posiada hak holowniczy, osłonę przeciwsłoneczną robioną na zamówienie oraz gumowe maty.

Wystawiony na aukcję egzemplarz wyposażony jest w czterocylindrową , turbodoładowaną jednostkę Diesla o pojemności 2,2 litra generującą moc 122 koni mechanicznych. Napęd jest na wszystkie cztery koła z reduktorem.

Z opisu zmieszczonego na portalu akcyjnym wiemy, że Defender w czerwcu 2017 roku przeszedł gruntowny przegląd w autoryzowanym serwisie. Finalnie ten egzemplarz będzie można obejrzeć i kupić w dniach 29-30 lipca 2017 roku na aukcji Silverstone Austions, organizowanej w trakcie festiwalu Silverstone Classic.

Organizatorzy aukcji przewidują, że Defender Atkinsona może osiągnąć cenę 38-45 tysięcy funtów. Ta może być dużo wyższa biorąc pod uwagę niski przebieg auta oraz popularność brytyjskiego aktora.

Chcielibyście kupić Defendera od Atkinsona?

Aleksandra Kopka
Tagi: Land Rover Land Rover Defender Rowan Atkinson