21.08.2018 16:26

Małe tatuaże dla fanów muzyki. Jakie są najpopularniejsze motywy?

Myślicie o małym tatuażu? Lubicie muzykę? Zerknijcie na popularne motywy tatuaży dla melomanów.

Małe tatuaże dla fanów muzyki
foto: shutterstock.com

Tatuaże przeżywają obecnie prawdziwy renesans. Coraz więcej osób decyduje się na dziary, które już nie kojarzą się ze światkiem przestępczym. Kiedyś rzeczywiście na widok tatuaży kręcono nosem, szczególnie jeśli chodzi o pracodawców. Co jednak ciekawe okazało się, że w 2018 roku wydziarane osoby nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

Nic, tylko się dziarać! Tatuaże nie tylko stanowią ozdobę, niektórzy chcą poprzez tatuaże przemycić jakieś ukryty symbolizm. Wiele popularnych motywów tatuaży ma swoje znaczenie. Często zdarza się, że ludzie dziarają sobie imiona swojej drugiej połówki, czy dzieci.

Zaczynając swoją przygodę z tatuażami warto na samym początku zdecydować się na małe tatuaże np. na nadgarstku. Fani muzyki oczywiście zrobią sobie dziary z logo ulubionej grupy czy pięciolinią. Które jednak wzory są ulubione wśród melomanów? Oto najpopularniejsze motywy muzycznych tatuaży.

Klucz wiolinowy- tatuaż dla każdego fana muzyki

Jest to naprawdę popularny motyw na tatuaż. Bez względu na to, jakiego rodzaju muzyki się słucha, motyw klucza wiolinowego pasuje do każdego wielbiciela muzyki. Taka dziara jest jasnym znakiem, że całym swoim serduchem kochasz muzykę. Mały tatuaż z kluczem wiolinowym czy basowym świetnie sprawdzi się na nadgarstku czy szyi.

Pięciolinia i nuty - mała dziara dla wielbicieli muzyki

Skoro melomani tatuują sobie klucz wiolinowy, to również naturalnym wyborem jest pięciolinia czy nuty. Prosta dziara jest dobrym wyborem, gdy decydujemy się na mały, muzyczny tatuaż. Taka dziara od razu pokaże innym, że to właśnie Ty jesteś muzycznym maniakiem.

Logo zespołu - popularny motyw na tatuaż

Pierwsza myśl fana muzyki, który chce zrobić sobie dziarę? Oczywiście logo zespołu - każdy do razu wie, jakiej muzyki słuchasz i komu sprzedałeś swoją duszę.

Przycisk/symbol odtwarzania - mały tatuaż dla każdego

Kolejny wzór, który jest popularny wśród fanów muzyki. Taka dziara idealnie nadaje się dla osób, które chcą zrobić sobie mały tatuaż, ale za to bardzo efektowny i... jednoznaczny.

Płyty CD/winyle/kasety - dziara idealna dla wielbiciela muzyki

Każdy fan muzyki ma w swoich czterech ścianach dużą ilość CD, winyli i kaset, czy zatem kogoś dziwi, że właśnie motyw nośników pojawia się często jako tatuaż? Zaletą dziary z grafiką CD czy kasety jest to, że nie musi zajmować dużej powierzchni ciała.

Instrument muzyczny - popularny tatuaż

Gitara, klawisze, a może perkusja? Jeżeli grasz na jakimś instrumencie, czy po prostu brzmienie któregoś z nich bardzo lubisz, na pewno chcesz mieć jego wizerunek zawsze przy sobie. Dziara z instrumentem to ciekawy pomysł, a dzięki inwencji twórczej tatuażystów można mieć naprawdę ciekawy pod względem graficznym projekt z popularnym motywem tatuażu. 

Błyskawica - tatuaż dla fanów Davida Bowiego

Śmierć Davida Bowiego w 2016 roku była szokiem dla wielu ludzi. Muzyk wywarł ogromny wpływ na pop-kulturę i sporo jego wielbicieli postanowiło zrobić sobie tatuaż z wizerunkiem artysty. Jego najpopularniejszym wizerunkiem jest Ziggy Stardust, każdy chyba kojarzy charakterystyczną czerwono-niebieska błyskawicę. Jest to jeden z najpopularniejszych wzorów na tatuaż wśród nie tylko zagorzałych wielbicieli muzyka, ale również wszystkich znawców muzycznych.

Maskotka metalowej grupy - tatuaż dla prawdziwych fanów

Tego typu dziara zazwyczaj nie może być zbyt drobna, bowiem każdy fan chce dobrze oddać wszystkie elementy rysunku. Zespoły metalowe stworzyły swoje własne alternatywne światy rządzone przez stworzenia, które normalnie straszyłyby dzieci po nocach. Eddie z Iron Maiden czy Vic Rattlehead od Megadeth - to jedne z najpopularniejszych metalowych maskotek.

Wzorów tatuaży jest naprawdę wiele, niektóre z nich wyglądają wręcz jak dzieła sztuki. Statystyki pokazują, że w Polsce więcej tatuaży mają mężczyźni, zaś damskie tatuaże to jednak rzadkość. W sumie 8% dorosłych ma przynajmniej jedną dziarę.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele