22.12.2016 10:31

Mechanik zapomniał o kanale samochodowym

Niegdyś w warsztatach popularne były tak zwane kanały samochodowe. Teraz raczej stosuje się podnośniki. Zastanawialiście się dlaczego?

Mechanik zapomniał o kanale samochodowym
foto: kadr z wideo

Z samych względów bezpieczeństwa podnośniki wydają się być lepszym rozwiązaniem. W końcu jeśli się zapomnimy o obecności kanału samochodowego, możemy do niego wpaść, co z pewnością nie pozostanie obojętne dla naszego organizmu… W dodatku istnieje ryzyko, że samochód ugrzęźnie, wpadając kołami do dziury. Dlatego jeśli jesteś bezrobotnym mechanikiem, szukającym pracy w zawodzie, upewnij się, że Twój pracodawca wykorzystuje podnośnik, w innym przypadku możesz skończyć jak mężczyzna na poniższym filmie:

Bohater na zarejestrowanym nagraniu postanowił wypchnąć auto ze stanowiska, przy czym zdaje się, że zapomniał o dziurze, przez co w nią wpadł. To także pokazuje jak poważne konsekwencje może ze sobą nieść chwila nieuwagi lub rozkojarzenia.

Kolejny problem – tym razem istotny przede wszystkim z perspektywy klienta i osoby odpowiedzialnej za powstanie ewentualnych szkód – obnażony został na tym materiale:

Z drugiej strony nie brakuje osób wspominających o tym, że podnośnik musi spełniać odpowiednie normy i jest droższy w utrzymaniu. Co więcej – w najgorszym przypadku, to samochód może spaść na ewentualnego pracownika, przyczyniając się do spowodowania jeszcze większego uszczerbku na zdrowiu.

Każda osoba korzystająca z samochodu powinna pamiętać o wizytach w warsztacie w celu sprawdzenia stanu technicznego pojazdu. Wiele podzespołów wymaga profesjonalnej diagnozy i serwisowania, przykładem czego może być klimatyzacja. Specjaliści zalecają, by przynajmniej raz w roku jeździć na przegląd, sprawdzając szczelność układu.

Dodatkowo fachowo przeprowadzane przeglądy minimalizują ryzyko wystąpienia niespodziewanych usterek. Warto sprawdzić stan oświetlenia zewnętrznego, opon i ciśnienia w kołach, poziom płynów: oleju w silniku, chłodniczego, oleju w układzie wspomagania kierownicy. Istotne jest także zadbanie o wycieraczki, akumulator, filtr powietrza, elementy zawieszenia z przodu i z tyłu, amortyzatory, hamulce, układ wydechowy, pasek klinowy, czy układ napędowy. Wizyta w warsztacie zalecana jest również przed zakupem auta używanego.

Tagi: Duperele