26.05.2017 15:33

Mercedes-Benz klasa G z filmu „Pitbull. Nowe Porządki” wystawiony na sprzedaż

Oglądaliście film „Pitbull. Nowe Porządki”? Na portalu aukcyjnym pojawił się Mercedes-Benz klasa G, którym w filmie jeździł Bogusław Linda.

Mercedes-Benz klasa G z filmu „Pitbull. Nowe Porządki” wystawiony na sprzedaż
foto: kadr z wideo

Na serwisie aukcyjnym otomoto.pl pojawiło się wyjątkowe ogłoszenie sprzedaży samochodu. Jest nim Mercedes-Benz klasa G W463 z filmową przeszłością. Tym autem w filmie „Pitbull. Nowe Porządki” jeździł gangster „Babcia” grany przez Bogusława Lindę.

G klasa Mercedesa jest najbardziej kultowym modelem niemieckiego koncernu motoryzacyjnego. Potwierdzeniem tych słów jest fakt, że od 38 lat produkowany jest bez przerwy w niemal niezmienionej formie. Oczywiście, konstruktorzy poddawali się nowościom technicznym, którymi sukcesywnie faszerowali G klasę, jednakże jej bryła została cały czas tak samo kanciasta.

Oferowana na otomoto.pl G klasa posiada sporo elementów wizualnych zaczerpniętych z palety Brabusa tj. grill, światła przednie i tylne, skórzaną tapicerkę czy charakterystyczne felgi. Auto przyozdabia maska i tylny zderzak prosto ze studia Prior Design. Dodatkowo całe auto zostało oklejone w folię imitującą włókno węglowe.

Pod maską tego egzemplarza znajdziemy dieslową jednostkę G350 dysponująca seryjnie mocą 258 koni mechanicznych, a w prezentowanym modelu została ona podniesiona do 300KM.

brabus

Jeśli chcecie się wozić jak Bogusław Linda możecie kupić ten egzemplarz za kwotę 375 tysięcy złotych. Przebieg auta szacowany jest na 142 tysiące kilometrów. Jeśli jesteś fanem kina, a film „Pitbull. Nowe Porządki” zrobił na tobie wrażenie to kupno tej fury będzie pierwszym krokiem do gangsterskiego świata ;)

Inną ciekawą propozycją z polskich serwisów aukcyjnych był Maserati Ghibli po ostrzale.

Aleksandra Kopka
Tagi: Mercedes Mercedes-Benz G klasa