22.03.2017 10:04

Milionowa strata BMW. Winni pijani i naćpani Polacy pracujący w fabryce

Dwóch Polaków pracujących w fabryce BMW w Monachium zasnęło, wstrzymując produkcję na 40 minut.

Milionowa strata BMW. Winni pijani i naćpani Polacy pracujący w fabryce
foto: materiały prasowe

Pracujący podczas nocnej zmiany Polacy w przerwie postanowili zapalić marihuanę w szatni. Obaj specjaliści zajmujący się montażem układów wydechowych stracili przytomność, w wyniku czego wstrzymano produkcję na 40 minut. Dodatkowo u jednego z nich stwierdzono sporą zawartość alkoholu we krwi, a u drugiego wykryto ślady amfetaminy. Jak podaje bawarska firma, to pierwszy tego rodzaju incydent, jaki miał miejsce w fabryce.

Jednego z mężczyzn wyrzucono z pracy, drugiego przeniesiono do innego zakładu. Podzielone są zdania dotyczące poniesionych przez BMW strat. Rzecznik marki wspomniał o 5-cyfrowej sumie, z kolei Bild sugeruje, że rzeczywiste straty mogły wynieść znacznie więcej, a nawet milion euro.

W fabryce Munich, BMW Group zatrudnia około 7800 pracowników pochodzących z ponad 50 krajów, którzy wspólnie pracują przy produkcji BMW serii 3 i BMW serii 4. Sedan wytwarzany jest głównie dla rynków europejskiego i amerykańskiego. Z kolei model Touring, seria 4 i M4 są produkowane wyłącznie w tym miejscu i eksportowane do wszystkich krajów, gdzie są oferowane. W lutym 2014 roku po 28 latach przerwy rozpoczęto produkcję modelu M, a konkretniej – M4.

Ponadto ten zakład zajmuje się tworzeniem różnorodnych wariantów silników benzynowych, a także wydajniejszych wariantów turbodiesli. To także miejsce, z którego wyjeżdża seria 3 w odmianie 330e, czyli PLUG-IN-HYBRID.

We wrześniu 2015 roku fabryka w Monachium wyprodukowano dziesięciomilionowe BMW serii 3. W Polsce bazowy wariant serii 3 – 318i – kosztuje od 126 200 zł. W zamian otrzymujemy auto napędzane 1,5-litrowym silnikiem o mocy 136 KM w odmianie sedan. Topowe BMW M4 to wydatek od 369 200 zł. Pod maską samochodu znajduje się 3-litrowy silnik o mocy 431 KM. Moment obrotowy może być przekazywany na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni ręcznej lub automatu Drivelogic o 7 przełożeniach.

Tagi: Duperele BMW