25.11.2016 11:07

Miniaturowy Mustang z systemami bezpieczeństwa

Amerykański producent samochodów wraz z zaprezentowaniem mniejszej wersji Mustanga udowodnił, że w tym modelu nie tylko chodzi o dobrą zabawę, ale także o bezpieczeństwo.

Miniaturowy Mustang z systemami bezpieczeństwa
foto: materiały prasowe

Oferta Forda została wzbogacona o propozycję dla najmłodszych fanów samochodów. Mowa o Mustangu z serii Power Wheels. Pojazd występuje w dwóch kolorach nadwozia – niebieskim i różowym. Kabriolet na tle innych miniaturowych aut wyróżnia się systemami bezpieczeństwa i to nie byle jakimi! Niektóre z nich nie występowały nawet w pełnowymiarowych modelach produkowanych kilka lat temu. Mowa przede wszystkim o systemie kontroli trakcji, stabilizacji toru jazdy oraz Launch Control.

Ten pierwszy w razie wykrycia utraty przyczepności któregokolwiek z kół, optymalizuje moment obrotowy tak, by samochodzik mógł odzyskać trakcję. Drugi system ma zapobiegać przewróceniu się Mustanga na bok. Ogromnym krokiem na przód jest wykorzystanie mechanizmu sprawiającego, że pedał gazu pozwala na harmonijne rozwijanie mocy, a nie zero-jedynkowe jak u wielu konkurentów.

Pod względem stylistycznym Mustang czerpie inspirację z odmiany V8, o czym świadczy chociażby plakietka 5.0 znajdująca się po bokach, wskazująca na pojemność. Do tego podczas jazdy autko imituje dźwięki prawdziwego silnika, które są tym głośniejsze, z im wyższą prędkością podróżują amatorzy jazdy samochodem. Pociechy mogą również zabrać ze sobą nośnik z muzyką, który po podłączeniu do systemu audio pozwoli im na odtwarzanie ulubionych piosenek.

Ponadto do własnego użytku rodzice otrzymują urządzenie, za pośrednictwem którego mogą ustawić maksymalną prędkość. Do wyboru są dwie opcje – 1,6 km/h lub 8 km/h. Dodatkowo mają podgląd na poziom baterii.

Jak twierdzi producent – pojazd jest w stanie rozwinąć maksymalną prędkość 8 km/h nawet przy obciążeniu do 60 kilogramów. Dodatkowo dzieci mogą poruszać się nie tylko w przód, ale także do tyłu. Po wrzuceniu biegu wstecznego, możliwa jest jazda z prędkością do 4 km/h. Miniaturowy Mustang radzi sobie na twardej nawierzchni oraz na trawie.

Autko przeznaczone jest dla osobników w wieku od 3 do 7 lat. Do sprzedaży trafi już w grudniu 2016 roku za cenę 360 dolarów.

Tagi: Duperele Ford