23.02.2017 11:03

Mistrz parkowania skosił dwa samochody

Największe marki motoryzacyjne starają się opracowywać systemy ułatwiające jazdę samochodem oraz poprawiające bezpieczeństwo. Jednak to tylko dodatki i każdy kierowca mający prawo jazdy powinien być w stanie obejść się bez nich.

Mistrz parkowania skosił dwa samochody
foto: kadr z wideo

Jedyne co wprawny kierowca powinien potrzebować do szczęścia to sprawny technicznie samochód. Ewentualnie tylne czujniki parkowania w przypadku aut sporych rozmiarów lub oferujących bardzo słabą widoczność. Przy czym są i tacy „mistrzowie kierownicy”, którzy z miejsca powinni zaopatrzyć się w asystentów parkowania. Dysponując nawet sporym zapasem miejsca nie są w stanie zaparkować – zwyczajnie nie czują gabarytów pojazdu. Nie mają pojęcia o odległości dzielącej ich od obiektów znajdujących dookoła. Do tego wykonują takie ruchy kierownicą, które są kompletnie wbrew jakiejkolwiek logice.

Jednym z przykładów jest kierowca białego BMW serii 3 F30. Miał na tyle dużo miejsca, że bez większego problemu powinien móc najechać na tyle poprawnie, by bez korekt zaparkować samochód. Jednak wszystko co usiłował zrobić, przychodziło mu z ogromnym trudem. W końcu pewien przechodzień zdecydował się mu pomóc.

Osoba prowadząca niemieckie auto zmieściła się pomiędzy dwoma pojazdami. Kierowcy pozostało tylko zmienić przełożenie w przypadku automatu na P, wyłączyć silnik i wyjść z samochodu. Analizując materiał wideo, nagrany kamerą monitoringu, można przypuszczać, że prowadzący pomylił pedał gazu, przez co ruszył z pełnym impetem przed siebie, uderzając w przejeżdżające Audi A6 oraz taranując czarnego Chevroleta (kulminacyjny moment od 1:55):

Trzeba przyznać, że i tak to zdarzenie zakończyło się nie najgorzej. Nikt nie ucierpiał, uszkodzone zostały wyłącznie samochody. Niewiele brakowało, by przechodząca nieco wcześniej kobieta została przygnieciona przez pojazdy…

Z tym nagraniem kierowca BMW mógłby spokojnie aspirować do tego, by znaleźć się na liście 10 parkingowych wpadek.

Jakie przyznalibyście noty kierowcy BMW?

Tagi: Duperele