01.03.2017 09:07

Motocyklem na skoczni narciarskiej

Robbie Maddison, uznawany za nieustraszoną gwiazdę FMX-u, postanowił skoczyć na motocyklu ze skoczni narciarskiej.

Motocyklem na skoczni narciarskiej
foto: kadr z wideo

Mężczyzna znany jako „Maddo” podjął próbę w Utah Olympic Park. Jak widać na filmiku, Robbie wcześniej przejechał nitkę toru bobslejowego, pokonując ciasne zakręty ze sporą prędkością. Jednak to był dopiero przedsmak tego, co nastąpi. Chwilę później Maddison znalazł się na szczycie skoczni narciarskiej. Zamiast nart miał motocykl – KTM SX-F 450. Spośród trzech skoczni znajdujących się obok siebie, wybrał największą. Odważnie potraktował prawą manetkę i skoczył.

Na szczęście nie miał najmniejszych problemów z lądowaniem. Wszystko poszło po jego myśli. Jedyne czego brakowało, to sędziów wystawiających wysokie noty oraz tłumów szalejących po udanym skoku:

„Maddo” sam o sobie mówi, że jest szalony. On i jego motocykl zdają się wręcz naginać prawa fizyki, dokonując rzeczy, które na pozór wydają się być niemożliwe. Jak sam twierdzi – jego liczne obrażenia odniesione w trakcie realizowania odważnych wyzwań pomogły mu skupić się na osiąganiu celów i podnoszeniu postawionych sobie poprzeczek, o czym sam wspomniał:

"

W pewnym sensie nawet te poważne uszkodzenia ciała pomogły mi ponownie skupić się na moich celach, przypominając jak ważne dla mnie jest to, co robię. Te doświadczenia jeszcze bardziej mnie skłaniały do działania, dlatego mówię o nich jako o szczęściu w nieszczęściu. Podróżowanie po świecie, realizowanie tego, co kocham, poznawanie ludzi – to była dzika jazda i wciąż chcę robić to tak długo, jak tylko będę w stanie. "

Robbie Maddison w swoim dorobku ma sporo różnych rekordów Guinnessa, w tym najdłuższych skoków, czy najdłuższego dystansu przejechanego na wodzie. Przy czym on sam uważa, że jednym z jego największych osobistych sukcesów jest możliwość realizowania siebie w zgoła innych rolach – ojca i męża.

Co sądzicie o tej próbie?

Tagi: Duperele