18.11.2016 09:56

Motocyklista uciekł przed policyjnym helikopterem

Na kanale carbonRRpilot na YouTubie pojawił się filmik, na którym widać jak kierowca jednośladu uciekł policyjnemu helikopterowi.

Motocyklista uciekł przed policyjnym helikopterem
foto: kadr z wideo

Za regułę można uznać, że motocykle są piekielnie szybkie i relatywnie tanie w stosunku do osiągów, które oferują. Wszystko jednak ma swoją cenę. W przypadku jakiejkolwiek kolizji osoba prowadząca jednoślad narażona jest na ogromne niebezpieczeństwo. Jednak to nie zniechęca kierowców do odważnego traktowania prawej manetki, czym narażają się również stróżom pilnującym porządku na drodze.

Pewien motocyklista w Filadelfii został namierzony przez helikopter policyjny, który podążał za niesfornym kierowcą. Ten długo się nie zastanawiając postanowił udać się w siną dal. Podróżując z nadmierną prędkością stwarzał nie lada zagrożenie w ruchu drogowym, narażając nie tylko siebie, ale także innych jego uczestników na niebezpieczeństwo. Motocyklista zdecydował się zatrzymać pod jednym z wiaduktów, wyczekując na rozwój sytuacji. Na jego szczęście, ta decyzja okazała się być dla niego zbawienna, tym samym kierowca uniknął odpowiedzialności za swoją lekkomyślną jazdę.

Z opisu filmu wynika, że osoba prowadząca motocykl najadła się nie lada strachu, czekając bezczynnie pod wiaduktem. Po paru minutach wyczekiwania, kierowca postanowił wyruszyć w dalszą podróż, poruszając się w nieco rozsądniejszym tempie niż wcześniej.

Niesamowite możliwości motocykla udowodnił turecki kierowca – Kenan Sofuoglu – który dwukołowym pojazdem rozpędził się od 0 do 400 km/h w zaledwie 26 sekund, osiągając postawiony przez siebie cel rozwinięcia tak wysokiej prędkości w mniej niż 30 sekund. To tym bardziej zdumiewające, zważywszy, że zasiadał za sterami seryjnie produkowanego motocykla w stanie fabrycznym. Jedynym jego wyróżnikiem było specjalnie zaprojektowane ogumienie Pirelli. Ten konkretny model jednośladu nawet w takiej formie nie jest dopuszczony do ruchu ulicznego.

Tagi: Duperele