25.11.2019 15:54

Motorniczy tramwaju w Krakowie pobił się z pasażerem. Obaj trafili do szpitala

O krakowskim MPK nie od dzisiaj krążą legendy, jednak w ostatnim czasie krakowianie coraz częściej przecierają oczy ze zdumienia.

Tramwaj Kraków
foto: Jacek Boron/REPORTER

Niedawno pisaliśmy o motorniczym tramwaju linii nr 4 (Bronowice Małe - Wzgórza Krzesławickie), który w ścisłym centrum miasta a dokładnie w rejonie przystanku "Teatr Bagatela" zamiast patrzeć na tory, oglądał na telefonie film porno.

Przerażeni pasażerowie nakręcili całe zajście telefonami, a zdjęcia trafiły do sieci.

Bójka w tramwaju. Motorniczy pobił pasażera.

Do kolejnej niecodziennej sytuacji z udziałem krakowskiego motorniczego doszło w sobotę, 23 listopada 2019 roku. Tuż po godzinie 22.00 w tramwaju numer 5 doszło do bójki między motorniczym a pasażerem. Obaj trafili do szpitala.

O całej sprawie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie poinformowało w mediach społecznościowych:

Do bójki doszło na pętli na Wzgórzach Krzesławickich. Jak informuje Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji, funkcjonariusze dopiero po obejrzeniu monitoringu, ustalą dokładne okoliczności zdarzenia.

Motorniczy i pasażer przedstawili policji swoje wersje, z których wynika, że pasażer przysnął sobie w tramwaju, a motorniczy, próbując go dobudzić, bardzo go przestraszył. Śpioch, po gwałtownej pobudce zareagował agresją, w wyniku której wywiązała się bójka.

pies w samochodzie
pies w samochodzie
Przeczytaj także Pies wrzucił wsteczny w samochodzie i kręcił się po ulicy przez godzinę. Ratowała go policja [WIDEO]

Z pomocą pospieszył inny motorniczy, który zauważył, że w pojeździe obok dzieje się coś niepokojącego. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia oraz policja. Zarówno motorniczy, jak i gwałtownie przebudzony pasażer trafili do szpitala.

Jeżeli nie zgłoszą sprawy oficjalnie w komisariacie, to śledczy nie będą wszczynać postępowania.

Zobacz również: Pastor umarł, bo próbował pościć 40 dni jak Jezus

Romana Makówka
Tagi: adrenalina