28.06.2017 10:24

Motoryzacyjny fidget spinner z Rosji

O Rosjanach można powiedzieć wiele dobry i złych rzeczy, ale jedno trzeba im przyznać, są bardzo pomysłowi. Tak jak właściciel kanału Garage 54 na YouTube.

Motoryzacyjny fidget spinner z Rosji
foto: kadr z wideo

Od jakiegoś czasu świat opanowała moda na fidget spinnery. Mała zabawka miała początkowo być wykorzystywana w terapii dzieci z zespołem ADHD i autyzmem, a stała się hitem ostatnich miesięcy. Twórczynią tego dziwnego przedmiotu jest Catherine Hettinger, która w 1993 roku złożyła wniosek patentowy na swój wynalazek.

Obecnie fidget spinnery zostały zakazane w niektórych szkołach w USA, bo jak twierdzą nauczyciele, te rozpraszają uwagę uczniów którzy nie są w stanie skupić się na lekcji. W Polsce pojawiają się podobne zarzuty, tyle że na tle religijnym. Według kilku gazet gadżet jest narzędziem szatana, a zabawa nią może doprowadzić do zniewolenia duszy dziecka.

Za nic takie groźby ma sobie twórca kanału Garage 54, który postanowił stworzyć fidget spinnera w wersji dla fanów motoryzacji. Do tego celu użył trzech zniszczonych modeli Łady. Następnie przeciął je na pół, a ich przody połączył ze sobą.

lada na pol

W efekcie czego powstał oryginalny odpowiednik amerykańskiej zabawki. Jak można się domyślić, nie wyjedziecie tą konstrukcją na ulicę, ale myślimy, że filmik zamieszczony na YouTube odpowiednio podniesie wam poziom humoru.

To nie jedyny eksperyment stworzony przez pomysłowego Rosjanina. Na jego kanale możemy znaleźć całą masę różnych filmów, przeważnie związanych z motoryzacją. Odwiedźcie jego profil jeśli chcecie zobaczyć np. jak z gumowych kurczaków uzyskać dźwięk sportowego wydechu.

Warto zaznaczyć, że na profilu Garage 54 znajdziecie również tak przydatne informacje jak napompowanie opony przy użyciu Coca-Coli. A wy na jaki ostatnio wpadliście genialny pomysł dotyczący waszych pojazdów?

Czy masz fidget spinner?

Aleksandra Kopka
Tagi: samochody Fidget spinner Rosja