21.06.2018 13:55

Darmowe burgery za zajście w ciążę z piłkarzem? Takie rzeczy tylko w Rosji

Rosyjski oddział pewnego znanego fast foodu przygotował wyjątkowo niecodzienną ofertę dla swoich klientów - kobiety, które zaszłyby w ciążę z piłkarzem uczestniczącym w Mundialu, miały otrzymać darmowy dożywotni zapas burgerów, a także 50 tysięcy dolarów nagrody.

Darmowe burgery za zajście w ciążę z piłkarzem? Takie rzeczy tylko w Rosji
foto: shutterstock.com

O sprawie poinformowała telewizja Sky News, która dodała, że reklamy promujące kampanie Burger King pojawiały się w mediach społecznościowych. Rosyjski oddział sieci fast foodów oferował kobietom około 50 tysięcy dolarów nagrody, a także dożywotni zapas Whooperów. Co należało zrobić? Zajść w ciążę z piłkarzem uczestniczącym w Mundialu.

Jak nietrudno się domyślić, taka oferta wywołała niemałe zamieszanie w międzynarodowym społeczeństwie, które obserwuje wszystko, co jest związane z Mundialem. Cóż, trzeba przyznać, że promocja wyjątkowo niecodzienna, a oferta „Whoopery i dolary za dziecko” wydaje się być nieco... nieopłacalna.

Burger King płacił za zajście w ciążę

Skąd w ogóle pomysł się na kampanię rosyjskiego Burger Kinga? Ano stąd, że według nich dzieciaki spłodzone z nasienia utalentowanych piłkarzy prawdopodobnie byliby lepszymi atletami, niż synowie przeciętnego Sergieja. Wszystko miało być oczywiście dla dobra narodu. W związku z tym, restauracja fast food postanowiła zachęcić kobiety do prokreacji ze sportowcami w jedyny sposób, jaki zna - oferując kobietom darmowe jedzenie i czek na tysiące dolarów.

Oczywiście oferta się nie przyjęła, a Burger King został zbesztany za nie do końca przemyślaną kampanię zachęcającą rosyjskie kobiety do oddawania się piłkarzom. Za pośrednictwem portalu VK.com, czyli rosyjskiego odpowiednika Facebooka, oddział sieci fast food opublikował przeprosiny:

"

Chcemy przeprosić za nasze ogłoszenie. Kampania stała się za bardzo obraźliwa. Dziękujemy za odzew i chcemy poinformować, że usunęliśmy wszystkie materiały związane z naszą promocją. "

Mundial 2018 – daty, mecze Polaków

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 meczem Rosja-Arabia Saudyjska. Finał odbędzie się 15 lipca 2018. Reprezentacja Polski zagra w grupie H z Senegalem (19 czerwca 2018, godz. 17:00), Kolumbią (24 czerwca 2018, godz. 20:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00). 

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele Mundial Poza Boiskiem