28.06.2018 11:21

MŚ 2018: Polacy przegrali przez szczepionki? Tak twierdzą antyszczepionkowcy

Taką opinię wydała profesor Maria Czajkowska-Majewska, która twierdzi, że Polacy przegrali swoje mecze na Mundialu przez szczepionki.

MŚ 2018: Polacy przegrali przez szczepionki? Tak twierdzą antyszczepionkowcy
foto: BARTEK SYTA/Polska Press/EAST NEWS

Reprezentacja Polski nie zaprezentowała się z najlepszej strony na Mundialu w Rosji. Przegrała swoje pierwsze dwa mecze, co poskutkowało tym, że przygoda naszych rodaków zakończy się na fazie grupowej. Wiele osób twierdzi, że przyczyną takiej postawy jest nieodpowiednie przygotowanie fizyczne i mentalne albo zła taktyka. Pojawiają się również głosy, że podczas przygotowań do Mistrzostw podobno miała miejsce afera alkoholowa w wersji 2.0.

Czasami jednak takie w miarę racjonalne wyjaśnienia to za mało. W przypadku takiej klęski ludzie cofają się do lat dziecięcych piłkarzy i tam zaczynają szukać problemów. Tak zrobiła pani profesor Maria Czajkowska-Majewska, która stwierdziła, że przyczyną słabych wyników polskiej reprezentacji są szczepionki.

Szczepionki spowodowały złą formę Polaków?

Zdjęcie diagnozy pani profesor udostępnił fanpage Cafe Nauka na Facebooku. Według niej, szczepionki są odpowiedzialne za biologiczne zatrucie organizmów Lewandowskiego i spółki przez to, że znajdują się w nich takie substancje jak rtęć, czy aluminium:

Polacy byli w gorszej dyspozycji, ponieważ „Afrykanie nie przyjęli żadnej szczepionki” i według profesor Czajkowskiej-Majewskiej, winny jest za to polski „skandalicznie skorumpowany system terroru szczepiennego”. Zgadzacie się z jej opinią?

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczął się 14 czerwca 2018 spotkaniem Rosja-Arabia Saudyjska, wygranym przez gospodarzy aż 5:0. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Mistrzostwa świata w Rosji - mecze Polaków

Polska zagrała w grupie H z Senegalem (przegrana 1:2) i Kolumbią (przegrana 0:3). Reprezentacja prowadzona przez Adama Nawałkę zmierzy się jeszcze z Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00).

Kamil Kacperski