20.10.2016 11:28

Najlepsze wyprzedzanie w historii rallycrossu?

Fani rallycrossu obecni podczas wydarzenia w Niemczech mieli wszelkie powody do zadowolenia. Niewykluczone, że byli świadkami najlepszego wyprzedzania wszech czasów w sporcie motorowym.

Najlepsze wyprzedzanie w historii rallycrossu?
foto: kadr z wideo

Show Mattiasa Ekstroma dominującego w FIA World Rally ukradł Kevin Eriksson, który dokonał niebywałego wręcz manewru wyprzedzania. To właśnie dzięki niemu młodemu Szwedowi udało się zająć pierwsze miejsce na podium w karierze. To tym większy sukces zważywszy na biorących udział w rywalizacji konkurentów, jakimi byli wspomniany wcześniej Ekstrom, a także Peter Solberg.

Przed startem, optymizmem nie nastrajał wynik uzyskany przez Kevina podczas wcześniejszej sesji kwalifikacyjnej. Jednak jak się potem okazało, Eriksson startujący z czwartej pozycji dokonał wręcz niemożliwego. Na pierwszym zakręcie pięknym poślizgiem wyminął wszystkich swoich współzawodników, wysuwając się na prowadzenie, które następnie dowiózł do mety. Taki obrót sytuacji dobitnie udowodnił to, jak nieprzewidywalnym sportem potrafi być rallycross:

Zaskoczeniem dla wielu może być fakt, że w przeciwieństwie do swoich rywali – którzy odnosili liczne sukcesy w WRC, DTM i innych zawodach – Eriksson zadebiutował w 2016 roku w tej serii rallycrossowej, w wieku zaledwie 20 lat!

Internauci debatują czy jest to najlepsze wyprzedzanie roku, dekady, czy wszech czasów. Jedno jest pewne – z pewnością taki widok cieszy oczy, a najwięksi puryści motoryzacyjni mogą oglądać tę powtórkę wielokrotnie, aż do znudzenia, które wcale nieprędko musi nastąpić.

Duże wrażenie robią także inne fragmenty nawet z publicznych dróg, a także z kamer pokładowych w rajdowych lub wyścigowych samochodów. Szczególnie te, które znalazły się na liście TOP 10 mistrzów kierownicy. W końcu nienaganne umiejętności kierowania pojazdem przydać się mogą w każdej sytuacji, nie tylko na torze lub trasie rajdu.

Jak Wam się podobał ten manewr wyprzedzania?

Tagi: Duperele