25.05.2017 14:24

Najwęższy dom na świecie dostępny dla zwiedzających

Dom Kereta uznany za najwęższy dom na świecie już dostępny dla odwiedzających. Trwają zapisy na dni otwarte, ale pospieszcie się. Ilość miejsc jest ograniczona.

Najwęższy dom na świecie dostępny dla zwiedzających
foto: ANDRZEJ IWANCZUK/East News

Od poniedziałku 22 maja 2017 roku trwają zapisy na dni otwarte Domu Kereta. Jest to najwęższy dom na świecie, dlatego nie polecamy go osobom cierpiącym na klaustrofobię.

O popularności tego wyjątkowego obiektu może świadczyć fakt, że wolne miejsca dla odwiedzających znikają w zastraszającym tempie. Na fanpage domu czytamy:

"

Nie minęła doba odkąd zaczęliśmy zapisy na Dni Otwarte, a już dopisujemy na ostatnie wolne miejsca i na listy rezerwowe! Prosimy o cierpliwość odpiszemy wszystkim. Jesteśmy bardzo zbudowani takim zainteresowaniem, postaramy się zorganizować Dni Otwarte w wakacje. "

Wszystkich zainteresowanych zobaczeniem tego oryginalnego budynku kierujemy na stronę internetową, gdzie prowadzone są zapisy.

Dom Kereta powstał w 2012 roku na rogu ulic Żelaznej i Chłodnej w Warszawie. Docelowo został zaprojektowany jako pracownia dla izraelskiego pisarza Etgara Kereta z przeznaczeniem na miejsce spotkań z kulturą.

Dom zajmuje powierzchnię 14 metrów kwadratowych, a w najwęższym miejscu ma tylko 72 centymetry, co czyni go najwęższym domem na świecie.

Mimo niewielkich rozmiarów jest w nim wszystko co znajdziecie w pełnowymiarowym mieszkaniu. Mamy salon z wygodną pufą, biurko do pracy dla pisarza, małą kuchenkę oraz toaletę zintegrowaną z prysznicem. Drugie piętro zostało zaaranżowane w sypialnię, w której prócz łóżka znajdziecie również kolejne biurko.

Lubicie takie wyzwania? Mamy dla was galerię 5 oryginalnych hoteli, w których spędzicie niezapomnianą noc.

Aleksandra Kopka
Tagi: Warszawa Dom Kereta najwęższy dom na świecie zwiedzanie co warto zobaczyć w Warszawie