10.06.2016 10:41

Nieudana próba dynamicznego włączenia się do ruchu

Duża moc i pokaźny moment obrotowy wraz z dobrą trakcją z pewnością znacząco ułatwiają płynne włączenie się do ruchu. Jednak i bez tego wszystkiego można się obejść.

Nieudana próba dynamicznego włączenia się do ruchu
foto: kadr z wideo

Niestety wiele osób często nie korzysta z całej długości jezdni i nierzadko zdarzają się tacy kierowcy, którzy zamiast rozpędzić się do słusznej prędkości na pasie rozpędowym, starają się za wszelką cenę zmienić pas jak najwcześniej się da lub wielokrotnie dojeżdżają do jego końca wlokąc się. Są jednak i tacy nadgorliwcy przesadnie korzystający z całej dostępnej przestrzeni… Nie baczący na to, czy zajmą pas we właściwym, czy przeciwnym kierunku.

Pokracznego manewru podjęła się osoba podróżująca Oplem Astrą. Skręcając w lewo z ulicy podporządkowanej kierowca zajął niewłaściwy pas ruchu, po czym widząc nadjeżdżające z naprzeciwka auto, „przytulił” się do znajdującego się po prawej stronie krawężnika. Tym samym wymusił pierwszeństwo na osobie podróżującej w tym samym kierunku samochodem, na pokładzie którego znajdowała się kamera pokładowa:

Można domniemywać, że kierowca nie miał złych intencji – próbował dynamicznie włączyć się do ruchu, co w tej konkretnej sytuacji było jak najbardziej możliwe. Jednak samo wykonanie okazało się być bardzo dalekie od optymalnego. Osoba prowadząca Opla Astrę ewidentnie stworzyła niepotrzebne zagrożenie w ruchu drogowym. Z drugiej strony sam kierowca zdawał się być świadomy swojego błędu – niezwłocznie włączył świata awaryjne w geście przeprosin.

Na szczęście tym razem skończyło się bez żadnych poważniejszych konsekwencji. Jednak nie brakuje w internecie filmików, na których w wyniku lekkomyślnych zachowań kierujących dochodziło do groźniejszych wypadków.

Szczególnie niebezpieczne sytuacje mają miejsce na pasach dla pieszych – wielokrotnie dochodzi do potrąceń przechodniów. W wyniku takiego zdarzenia sprawy w swoje ręce wzięła samozwańcza „straż obywatelska” w Rosji. Do podobnego incydentu doszło również w Lublinie.

Tagi: Duperele