19.02.2016 17:49

O włos od potrącenia pieszego na rondzie w Warszawie

Według policyjnych statystyk, jednym z najczęstszych powodów wypadków jest nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze.

O włos od potrącenia pieszego na rondzie w Warszawie
foto: kadr z wideo

W Warszawie przesadnie szybko pokonał rondo kierujący Skodą Superb II w nadwoziu kombi. Niewiele brakowało, a potrąciłby przechodnia poruszającego się na pasach. W ostatnim momencie udało mu się odbić i uniknąć potrącenia.

To jest także jedna z tych sytuacji, w której można być wdzięcznym za skutecznie działający system ABS – w końcu dzięki niemu kierowca czeskiego samochodu mógł zmienić tor jazdy podczas hamowania:

Szczęśliwie się również złożyło, że akurat na drugim pasie nie znajdował się ani drugi przechodzień, ani inny pojazd – doszłoby wtenczas do wypadku. Jedyne co prowadzący Skodę może przeklinać to fakt, że samochód, który wyprzedził na rondzie został wyposażony w kamerę pokładową – zarejestrowano nią całą sytuację.

Osoba, która wrzuciła to wideo na YouTube, rozważa przesłanie materiału do policji. Można zatem liczyć na to, że kierowca Skody Superb nie uniknie odpowiedzialności i zostanie ukarany za swoje lekkomyślne zachowanie.

Samo nagranie stanowi także dowód na to, że w mieście margines błędu jest jeszcze mniejszy niż poza terenem zabudowanym, a jego konsekwencje mogą być znacznie poważniejsze. W końcu zmiennych jest znacznie więcej.

Tagi: Duperele