05.01.2017 10:05

Oklejanie Lamborghini Aventadora na złoty kolor

Firma Custom Wrap Design z Miami pokazała jak wygląda proces nakładania specjalnej folii na nadwozie supersamochodu na przykładzie Lamborghini Aventadora Roadstera.

Oklejanie Lamborghini Aventadora na złoty kolor
foto: kadr z wideo

Skorzystanie z takiej usługi może być kuszące dla osób, które mają ochotę zmienić kolor nadwozia swojego pojazdu. Jeśli wszystko zostanie wykonane zgodnie ze wskazaniami, przez wykwalifikowaną kadrę, właściciel pojazdu będzie mógł cieszyć się nie tylko zmienionym wyglądem auta, ale również lepszą ochroną oryginalnego lakieru. W końcu wysokiej jakości folia ma skutecznie chronić nadwozie przed np. kamyczkami.

Firma Custom Wrap Design specjalizuje się w oklejaniu egzotycznych samochodów, łodzi, jachtów, pojazdów komercyjnych i szeroko zakrojonej indywidualizacji. Efekt ich pracy widać na poniższym filmie:

Co więcej, właściciel, który podda swój pojazd zmianie koloru nadwozia przy wykorzystaniu tej metody, będzie mógł szybko i łatwo powrócić do oryginalnego lakieru. Jak podkreślają firmy specjalizujące się w oklejaniu – proces zmiany koloru auta jest w pełni odwracalny.

Ile kosztuje taka usługa? Wszystko zależy od rodzaju folii, a także samego pojazdu. Brane pod uwagę są nie tylko jego wielkość, ale także samo nadwozie – im bardziej skomplikowane, im więcej przetłoczeń, tym wyższa cena. Osoby zainteresowane tą metodą zmiany koloru samochodu muszą liczyć się z wydatkiem od około 3000 zł, do nawet 20 000 zł w przypadku wykorzystania folii chromowanej.

Na filmie w roli głównej wystąpił Lamborghini Aventador LP 700-4 roadster, którego ceny nawet na rynku wtórnym niejednokrotnie przekraczają ponad milion złotych. Auto napędzane jest 12-cylindrowym silnikiem o pojemności 6,5 litra, z której wykrzesano 700 KM osiąganych przy 8 250 obr./min oraz 690 Nm maksymalnego momentu obrotowego, trafiającego na obie osie za pośrednictwem automatycznej przekładni o 7 przełożeniach. Samochód w tym nadwoziu od 0 do 100 km/h rozpędza się w 3 sekundy i potrafi pomknąć nawet 350 km/h. 

Podobne auto, tyle że w odmianie coupe, zostało uszkodzone podczas kolizji w Warszawie, na początku 2017 roku.

Tagi: Duperele