26.02.2016 10:06

Petersburg w kłębach dymu – drift Toyotą Suprą

Jeden z najlepszych rosyjskich drifterów – Sergey Kabargin – dał popis swoich umiejętności na publicznej drodze w Petersburgu.

Petersburg w kłębach dymu – drift Toyotą Suprą
foto: kadr z wideo

W tej dyscyplinie sportu, Sergey jest wręcz bohaterem narodowym, który wielokrotnie reprezentował swój kraj na najważniejszych zawodach. Tym razem dla uciechy tłumu wsiadł do swojej wyczynowej Toyoty Supry i pokazał na co go stać. Swądowi palonej gumy towarzyszył dźwięk silnika wkręcanego na najwyższe obroty, zagłuszający pisk opon.

Wszystko zorganizowano zgodnie z przepisami, a wydarzenie zabezpieczały odpowiednie służby. Droga publiczna została wyłączona z ruchu specjalnie dla Kabargina. Z tej okazji nagrano również profesjonalny film, na którym uwieczniono popisy rosyjskiego króla driftu:

Według ekipy zdjęciowej to pierwsza tego rodzaju impreza w Rosji z udziałem Kabargina zorganizowana za przyzwoleniem władzy. Zgromadzone tłumy z kolei stanowiły dowód na duże zainteresowanie tą bardzo widowiskową dyscypliną sportu w tym największym kraju na świecie.

Już wcześniej niektórzy Rosjanie popisywali się swoimi ponadprzeciętnymi umiejętnościami prowadzenia samochodów tylnonapędowych, rejestrując swoje poczynania – tak jak kierowca pomarańczowego BMW serii 1 M Coupe:

Co ciekawe, Sergey Kabargin jest nie tylko profesjonalnym kierowcą w zespole Evil Empire, ale także producentem i wokalistą rockowej grupy o nazwie SL-Project. Jednak najbardziej poświęca się realizowaniu swojej pasji samochodowej.

Podobne zainteresowania ma także wokalista AC/DC – Brian Johnson – który niedawno pochwalił się zakupem nowego Jaguara F-Type Project 7.

Czyżby rock i wyczynowa jazda samochodem szły ze sobą w parze?

Tagi: Duperele Toyota