25.02.2016 12:40

Pierwsze na świecie Infiniti Q60 trafi w ręce Polaka

Na około pół roku przed rozpoczęciem sprzedaży, Infiniti przyjęło pierwsze zamówienie na nowy model Q60 – zaprezentowany na targach motoryzacyjnych North American International Auto Show – od Polaka.

Pierwsze na świecie Infiniti Q60 trafi w ręce Polaka
foto: materiały prasowe

Jest nim Jacek Kreisel, który nie miał okazji nawet zobaczyć Q60 na żywo, już nie wspominając o możliwości odbycia jazdy testowej. Do decyzji o zamówieniu pojazdu zachęciły go dostępne online informacje prasowe oraz jazda testowa, którą odbył hybydowym Q50:

"

Ten samochód zrobił na mnie ogromne wrażenie, a jestem przekonany, że Q60 będzie jeszcze lepszy. Marzyło mi się mocne, a zarazem eleganckie, stylowe i niebanalne auto o charakterystycznej sylwetce – i tak trafiłem do Infiniti. "

Jacek zdecydował się na model napędzany zupełnie nowym, trzylitrowym silnikiem V6 twin-turbo o mocy 405 KM. Samochód ma być także wyposażony w system Direct Adaptive Steering drugiej generacji oraz elektronicznie sterowane zawieszenie dynamiczne DDS.

Q60 o klientów rywalizuje z takimi autami jak BMW serii 4 i Mercedesem klasy C Coupe. Według producenta, auto wyróżnia się sportową stylistyką, czyli odważnymi przetłoczeniami, dużą osłoną chłodnicy i światłami LED rozszerzonymi o technologię Light Guide. Opływowe nadwozie odznacza się niskim współczynnikiem oporu powietrza wynoszącym 0,28 Cx.

Najmocniejsza dostępna w gamie jednostka produkuje 405 KM i 475 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Deklarowane średnie spalanie ma oscylować wokół 10,7 l/100 km. Silnik współpracuje z 7-biegową przekładnią automatyczną, przekazującą moment obrotowy na tylną lub na obie osie przy wykorzystaniu inteligentnego systemu napędu.

Ten ostatni zestrojono tak, aby na nawierzchni o niskiej przyczepności rozdzielał po 50% Nm między osiami. W razie potrzeby system może przesłać nawet 100% tej wartości na tylną oś.

Przyszli kierowcy Infiniti Q60 będą mogli wpływać na pracę tandemu – skrzyni biegów, zawieszenia, układu kierowniczego i silnika – wybierając jeden z 6 trybów jazdy: Standard, Snow, Eco, Sport, Sport+ i Customize.

Zdaniem japońskiego producenta, zawieszenie Dynamic Digital Suspension ma oferować najlepszą w klasie zwrotność, zwinność, najbardziej żywiołowe reakcje, przy jednoczesnym zapewnianiu wysokiego poziomu komfortu.

We wnętrzu Q60 wykorzystano materiały wysokiej jakości, które mogą współgrać z aluminium lub czarnym drewnem. W odmianach Sport i Premium znalazły się elementy wykonane z włókna węglowego, uzupełnione o siedzenia wykończone białą lub czerwoną skórą.

O doznania dźwiękowe dba 13-głośnikowy system audio premium opracowany przez Bose, który specjalne zaprojektowano z myślą o tym aucie.

Tagi: Duperele Infiniti