07.04.2016 12:05

Poczuj się jak królowa Elżbieta II w Bentleyu

Teraz to wcale nie takie trudne. Królewski pojazd, który służył rodzinie królewskiej w latach 2012-2014, trafił do komisu. Czy znajdzie się nabywca?

Poczuj się jak królowa Elżbieta II w Bentleyu
foto: materiały prasowe + Muszkieter Pejtna

Jej wysokość, która 21 kwietnia 2016 roku będzie obchodzić 90. urodziny, postanowiła pozbyć się swojego specjalnego Bentleya Mulsanne. Samochód może okazać się prawdziwą gratką dla kolekcjonerów, bowiem ma na liczniku zaledwie niecałe 10 tysięcy km, z czego około 8 tysięcy km przebytych podczas specjalnych okazji, jak chociażby w czasie uroczystego diamentowego jubileuszu królowej w 2012 roku, zorganizowanego z okazji 60 lat panowania na tronie. Monarchini udała się nim także na pierwsze spotkanie z premierem Davidem Cameronem.

Zobaczcie, jak prezentuje się królewski pojazd!

Ekskrólewski pojazd ma się czym pochwalić. Ma skórzane luksusowe wnętrze, a trasy pokonuje na 21-calowych felgach. Pod ciemnozieloną maską kryje się 6,75-litrowy silnik V8 i ponad 500 koni. Sprint do setki zajmuje mu jedynie 5,1 sekundy. W wyposażeniu auta znajduje się też m.in. nawigacja satelitarna i przygotowane specjalnie dla królowej oraz jej rodziny m.in. fornirowane rozkładane stoliki.

Karolina Edwards-Smajda, dyrektor Auto Trader Retailer & Consumer Products, firmy, która zajmuje się sprzedażą samochodu, podkreśla, że to naprawdę wyjątkowa okazja.

"

Przede wszystkim to, co wyróżnia ten pojazd to fakt, że był zarezerwowany do użytku wyłącznie przez królową Elżbietę II. Jest w doskonałej kondycji. "

Niestety, jest pewien minus - za to, żeby poczuć się naprawdę po królewsku trzeba będzie zapłacić minimum 285 tysięcy dolarów. Jeśli akurat macie pod ręką taką kwotę i jesteście zainteresowani zakupieniem historycznego pojazdu, możecie zrobić to poprzez tę stronę. 

Chcielibyście przejechać się Bentleyem Królowej Elżbiety II?

Justyna Kierzkowska
Tagi: #Bentley #Duperele