29.01.2016 11:31

Policja kupiła 6 egzemplarzy Mitsubishi Pajero

Szeregi policji zasiliło 6 nowych egzemplarzy Mitsubishi Pajero. Służyć będą funkcjonariuszom w Krakowie i Zakopanem.

Policja kupiła 6 egzemplarzy Mitsubishi Pajero
foto: materiały prasowe

Nowe samochody mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa zarówno turystów, jak i mieszkańców województwa małopolskiego. Dzięki lepszym właściwościom terenowym, policja będzie w stanie efektywniej patrolować okolice parków narodowych i krajobrazowych, w tym rezerwatów przyrody oraz obszarów „Natura 2000”.

Mitsubishi ma także umożliwić wjeżdżanie w trudniej dostępne miejsca, np. górzyste tereny. Ma więc to być również bat na rzezimieszków kradnących drewno lub niszczących mienie publiczne. W razie konieczności, auta będą wykorzystywane podczas akcji poszukiwawczych lub ratowniczych, a także w innych sytuacjach kryzysowych, np. podczas klęsk żywiołowych.

Japońskie samochody terenowe docelowo trafią do Komisariatu Wodnego KWP w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komend Powiatowych Policji w Nowym Targu, Zakopanem, Suchej Beskidzkiej oraz Gorlicach.

Mitsubishi Pajero 5D do tanich nie należy – za 229 990 zł dostępne jest wyłącznie z jedną jednostką pod maską i tylko w wersji wyposażeniowej Instyle. Wysokoprężny silnik z kompresorem i bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 3.2 litra generuje 200 KM i 441 Nm.

Maksymalny moment obrotowy dostępny jest od 2000 obr./min. trafia na obie osie za pośrednictwem automatycznej przekładni o 5 przełożeniach. Według danych producenta, auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 11,1 s i pojedzie nawet 180 km/h. Średnie zapotrzebowanie na paliwo ma oscylować wokół 9,2 l/100 km w cyklu mieszanym.

Jego masa własna wynosi 2265 kg. Samochód mierzy 4,9 m długości, 1,87 m szerokości i 1,87 m wysokości. W bagażniku pomieści się 663 l, a po złożeniu siedzeń – 1789 l. Prześwit wynoszący 24 cm oraz maksymalna głębokość brodzenia 70 cm mają zapewniać przyzwoite właściwości jezdne.

Głównym konkurentem Pajero jest Land Rover Discovery, który w Polsce kosztuje od 255 900 zł.

Tagi: News Mitsubishi