10.04.2017 10:24

Popisy kierowców ciężarówek

W internecie pojawiła się kompilacja filmików, na których widać jak kierowcy ciężarówek dzięki swoim umiejętnościom unikają niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Popisy kierowców ciężarówek
foto: kadr z wideo

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien zawsze być skupiony na drodze. Na tyle, by w razie wystąpienia nieoczekiwanej sytuacji zareagować w porę. Niekiedy nawet sekunda zwłoki może decydować o tym, czy dojdzie do wypadku, czy też nie, a także na ile poważne będą jego ewentualne skutki.

Ponadto istotne jest odpowiednie panowanie nad pojazdem. Tego ostatniego nie można odmówić większości kierowców, których popisy uwieczniono na filmie:

Z racji wykonywanego zawodu, kierowcy ciężarówek nie mają łatwego życia, co też udowodnił między innymi Valdas Juozas Vilunas. Mężczyzna pokazał jak dokładnie wygląda dzień w tej pracy, przy okazji testu Renault Trucks T MaxiSpace. Firmy odpowiedzialne za produkcję ciężarówek dokładają wszelkich starań, by wytwarzane przez nich pojazdy były maksymalnie praktyczne i korzystały z przemyślanych rozwiązań.

I tak oto podróżujący mogą cieszyć się dużą liczbą schowków, płaską podłogą, licznymi wnękami, gniazdkami do ładowania, wejściami USB, wygodnymi fotelami, firankami, oświetleniem regulowanym za pomocą pilota, którym również można kontrolować system audio.

Co więcej, na pokładzie ciężarówki – przynajmniej Renault Trucks T MaxiSpace – można się porządnie wyspać, co jest także zasługą między innymi cicho pracującego systemu ogrzewania. Do tego kierowca ma do dyspozycji szafkę z żywnością, wraz z lodówką o pojemności 40 litrów, a także kuchenkę. Korzystając z tej ostatniej należy pamiętać o otwieraniu okna dachowego.

Tagi: Duperele