05.01.2017 09:31

Postapokaliptyczne wizje luksusowych aut

W wizjach postapokaliptycznych najczęściej modyfikowane są amerykańskie samochody typu muscle lub sporych rozmiarów SUV-y, ewentualnie pickupy. Tym razem „na warsztat” trafiło Ferrari Enzo, Rolls-Royce Phantom Coupe i Maybach Exelero.

Postapokaliptyczne wizje luksusowych aut
foto: Khaled Alkayed

Za projektem stoi jordański artysta – Khaled Alkayed – odpowiedzialny za bardzo dobrze dopracowane obrazy graficzne. Twórca przeniósł swoje wizje samochodów postapokaliptycznych na „wirtualny skrawek papieru”. Wszystkie trzy pojazdy wydają się być gotowe na wszelkie, najbardziej nieprzychylne scenariusze – czy to atak zombi, mutantów lub innych stworów. Luksusowe auta zostały wyposażone między innymi w opony z łańcuchami, opancerzone nadwozia, karabiny, pociski rakietowe, a także w silniki odrzutowe.

Khaled Alkayed stworzył wiernie odzwierciedlone modele 3D, które dopracowywał przez długie godziny. Inspiracją dla niego były filmy „Death Race” i „Mad Max”. Na pierwszy ogień poszedł Maybach Exelero, następnie Ferrari Enzo, a ostatnim dziełem był Rolls Royce. Artysta za cel postawił opracowanie aut w oryginalny sposób, wyróżniający jego pracę od innych. Zanim jeszcze przeszedł do działań, musiał dobrze zastanowić się nad wymyśleniem lepszych lub dziwniejszych pomysłów.

W ramach projektu, Jordańczyk zebrał różnego rodzaju materiały, na których następnie się wzorował. W jego przygotowaniach nie zabrakło pojazdów militarnych, broni, rakiet, felg, tarcz i drzwi. Nad każdym elementem pracował osobno, przy wykorzystaniu programów Maya, V-Ray, Photoshop i XrayUnwrap.

Mężczyzna zdradził jakie były jego największe wyzwania podczas tego projektu:

"

Moim zdaniem największą trudnością jest tknięcie życia w swoją koncepcję. Zawsze staram się znaleźć nawet najmniejsze niedoskonałości lub coś zmienić tak, by poprawić obraz. To brzmi jak wyzwanie techniczne, jednak w rzeczywistości to coś bardziej w r–odzaju dylematów perfekcjonisty, zważywszy na to, że na każdym etapie próbuję podchodzić do zadania z takim samym entuzjazmem i energią. "

Jak Wam się podobają prace wykonane przez Khaleda?

Tagi: Duperele Galeria