05.08.2016 09:05

Potrącił przechodnia i próbował go dobić

Popełnianie błędów leży w ludzkiej naturze. Grunt, by w każdej sytuacji zachowywać się w taki sposób, jakiego oczekiwalibyśmy od innych.

Potrącił przechodnia i próbował go dobić
foto: kadr z wideo

Niestety, najzwyczajniej w świecie nie każdy ma „równo pod sufitem”. Dowodem potwierdzającym to stwierdzenie jest filmik, na którym zostali uwiecznieni kierowca samochodu osobowego oraz trzej piesi. Ten pierwszy dynamicznie wjechał na parking, a następnie potrącił jednego z przechodniów, który w wyniku uderzenia „wystrzelił w powietrze” i wylądował 5 metrów dalej.

Zamiast udzielić pomocy poszkodowanego, odpowiedzialny za ten incydent postanowił „ulżyć mu w bólu” i go… przejechać. Na szczęście jego plan się nie powiódł – minął potrąconego na milimetry, co było także zasługą czołgającego się po ziemi 30-latka.

Po tym zdarzeniu, kierowca niebieskiego Peugeota 307 oddalił się z miejsca w stronę Bacton Road – wynika z ustaleń funkcjonariuszy. Ofiarę z kolei przewieziono do szpitala. Jego stan uznano za stabilny, przy obrażeniach niezagrażających życiu. Stwierdzono uszkodzenie miednicy oraz poważny uraz nogi.

Film został nagrany kamerą nadzorującą parking Vicarage w North Walsham w Norfolk. Materiał zabezpieczono przez policję:

Samo zdarzenie miało miejsce 23 lipca 2016 roku, o czym wspomina nadkomisarz Stu Armes:

"

Dopiero co udostępniliśmy to szokujące nagrane. Zdaniem ludzi tego rodzaju zachowanie jest bardzo niepokojące. To także odzwierciedla powagę incydentu, który potencjalnie mógł zakończyć się znacznie gorzej dla ofiary. Poszkodowany doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu, także w sferze psychicznej – jest zrozpaczony tym, co się stało. Nie znamy motywów kierowcy, jednakże traktujemy jego poczynania jako próbę zabójstwa. Mamy także podejrzenia, że to nie jest odosobniony przypadek. "

Policja apeluje do mieszkańców o pomoc w śledztwie. Dotychczas przeprowadzono liczne działania w celu ustalenia sprawcy. Obecnie kluczowe jest zlokalizowanie samochodu biorącego udział w tym zdarzeniu, dlatego funkcjonariusze wystosowali prośbę do mieszkańców, o zgłoszenie się do nich z informacjami mogącymi pomóc w śledztwie.

Detektywi pragną ustalić tożsamość kierowcy Peugeota 307 oraz pasażerów samochodu – niewykluczone, że podróżowało nim do 4 osób, pośród których była jedna kobieta. Dotychczas w związku z tym zdarzeniem aresztowano 43-letniego mieszkańca Wymondham.

Zgadzacie się z uznaniem tego za próbę zabójstwa?

Tagi: Duperele