19.05.2017 16:01

Trabant z silnikiem od Audi TT? Taki projekt powstał w Rzeszowie

Wyjątkowy projekt Trabanta napędzanego silnikiem Audi TT powstał w Rzeszowie. Generuje moc ponad 300 koni mechanicznych a wszystkie części pochodzą z Audi TT.

Trabant z silnikiem od Audi TT? Taki projekt powstał w Rzeszowie
foto: kadr z wideo

Przedstawialiśmy wam już sylwetkę Patryka, który zbudował Lanosa turbo wygrywającego z BMW M3 w wyścigach na 1/4 mili. Przyszedł czas na kolejnego miłośnika motoryzacji, który z marzeń uczynił rzeczywistość.

Pewien mieszkaniec Rzeszowa wpadł na genialny projekt wykorzystania karoserii Trabanta przy budowie samochodu wyścigowego. Dziwi więc fakt, że Trabant był rozwinięciem innego taniego i małego samochodu osobowego jakim był AWZ P70, produkowanego od 1955 roku. Innowacją było zastosowanie karoserii z duroplastu. Jest to tworzywo sztuczne o podwyższonej odporności na korozję i zgniatanie. W razie ewentualnego pożaru kierowca miał pewność ze samochód nie zapali się bo temperatura topnienia duroplastu jest zbliżona do tej w aluminium.

Na podstawie tych informacji już wiemy ze projekt z Rzeszowa jest wyjątkowy. Jak zapewnia właściciel na swoim fanpage wszystkie oryginalne części Trabanta zastąpiły te pochodzące z modelu Audi TT.

Zawieszenie Trabanta jest wymienione na customowe budowane pod ten konkretny projekt. Zmiany nastąpiły również pod maską samochodu. Stary silnik wyrzucono a w jego miejsce wstawiono 1.8 Turbo z Audi TT. Obecnie Trabant generuje moc ponad 300 koni mechanicznych i 380 Nm.

Trabant zyskał nową powłokę lakierniczą co znacznie uszlachetniło jego wygląd. Z samochodu mocno odbiegającego od stanu idealnego karoserii, za sprawą nowego kolory wygląda jakby dopiero co zjechał z taśmy produkcyjnej.

Mamy nadzieję, że takich projektów będzie powstawało coraz więcej. Przykład budowy Lanosa Turbo oraz Trabanta 1.8 Turbo pokazuje jak wielka może być miłość do motoryzacji. Dwie różne historie oraz dwa różne samochody, które łączy miłość do czterech kółek. Jeśli znacie inne ciekawe projekty, które moglibyśmy pokazać dajcie znać. Czekamy!

Aleksandra Kopka
Tagi: #Audi TT #Duperele #swap #Trabant