26.10.2016 09:41

Przebrany za drzewo blokował drogę

To był zwykły poniedziałek w Portland. Przynajmniej do czasu, gdy facet przebrany za drzewo zaczął blokować drogę, nieopodal centrum miasta...

Przebrany za drzewo blokował drogę
foto: kadr z wideo

Jak się potem okazało, odpowiedzialny za całe zamieszanie był 30-letni mężczyzna – Asher Woodworth. Mieszkańca Portland zatrzymała policja w momencie, gdy siedział na przejściu dla pieszych, przebrany za drzewo. Zdaniem funkcjonariuszy, tuż po przyjeździe na miejsce zdarzenia, Asher został poproszony o opuszczenie jezdni. Niestety, 30-latek bardzo wczuł się w swoją rolę i postanowił siedzieć w bezruchu. I właśnie przez wzgląd na niestosowanie się do zaleceń policjantów, podjęto decyzję o jego aresztowaniu.

Mężczyzna tłumaczył swoje działania chęcią obserwacji reakcji ludzi na tą nietypową sytuację. Można mieć jedynie nadzieje, że gra była warta świeczki i udało mu się uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania, które zmotywowały go do podjęcia tak specyficznych czynności.

Woodworth trafił do więzienia okręgowego i postawiono mu zarzuty utrudniania ruchu ulicznego. Nie ma wątpliwości, że dzięki oryginalnemu przebraniu, stał się gwiazdą. Jednak cena sławy okazała się być niemała. Co więcej, wkurzonym mieszkańcom wcale nie było do śmiechu.

Niestety, naukowiec-amator badający reakcje ludzi na widok człowieka-drzewo nie opublikował jeszcze wyników swojej pracy. Jak na razie można wysnuć pochopne wnioski, że podejmowanie się działań mających negatywny wpływ na niczemu winnych ludzi może skończyć się nieplanowaną wizytą w więzieniu.

Morał z tego jest taki, że nie ma nic złego w ubieraniu nietypowych kostiumów tak długo, jak nasze zachowanie nie przeszkadza innym osobom. Możemy sobie zatem pozwolić na bardzo dużo, grunt jednak, by postępować w granicach zdrowego rozsądku i nie łamać przy tym obowiązujących przepisów.

Tagi: Duperele