08.07.2016 14:19

Przejechali 15 200 km w 6 dni i 9 godzin

Wielu osobom marzy się ustanowienie rekordu, jednak niewielu dana jest ta szansa. Swojej okazji nie przepuścił Rainer Zietlow.

Przejechali 15 200 km w 6 dni i 9 godzin
foto: materiały prasowe

Po ekipie „The Longest Drive” – która pokonała trasę z North Cape w Norwegii do Cape Agulhas w RPA w 8 dni, 21 godziny i 3 minuty – przyszła pora Rainera Zietlowa i firmę Goodyear. Wspólnie zespołowi udało się uzyskać najlepszy w historii czas przejazdu przez Eurazję. Trasę z Magadanu w Rosji do Lizbony w Portugalii niemiecki podróżnik w towarzystwie operatora Mariusa Bieli i dziennikarza Piotra Bakanowa ukończył w 6 dni, 9 godzin i 38 minut.

Przez 7 krajów w Eurazji ekipa przejechała Volkswagenem Touaregiem wyposażonym w opony z serii Goodyear Wrangler, w tym All Terrain Adventure Tire oraz HP All Weather. Zmagali się z trudnym terenem i wymagającymi warunkami pogodowymi. Do tego pokonali słynną, liczącą 3000 kilometrów szutrową i błotnistą autostradę Kołyma w Rosji. Swojego zadowolenia z uzyskanego rezultatu nie ukrywał Alexis Bortoluzzi, dyrektor marketingu Goodyear w regionie EMEA:

"

Gratulujemy Rainerowi i jego ekipie nowego rekordu świata! Jesteśmy dumni z udziału w ich kolejnym sukcesie. Osiągnięty wynik jest doskonałym dowodem, że opony z rodziny Goodyear Wrangler były najlepszym wyborem na tą niezwykłą podróż. "

O pomyślnej współpracy z firmą produkującą ogumienie wspomniał sam Rainer Zietlow:

"

Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że przemierzyliśmy Eurazję w rewelacyjnym czasie sześć dni, dziewięć godzin i 38 minut. Jeszcze raz chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim sponsorom i partnerom, w tym Goodyearowi, za dostarczenie niezawodnych opon, które sprawdziły się nawet w najtrudniejszych warunkach drogowych. Do kolejnych wyzwań zdecydowanie wybrałbym ponownie ogumienie tej właśnie marki. "

Całą podróż pokonali w Volkswagenie Touaregu V6 TDI. Co ciekawe, to już piąty rekordowy przejazd dokonany przez Zietlowa za kierownicą dokładnie tego samego samochodu. W ramach przygotowań do podróży, zespół odwiedził fabrykę w Bratysławie i dołożył wszelkich starań, by auto podczas tej wyprawy było tak niezawodne i bezpieczne jak to tylko możliwe.

Wzmocniono zawieszenie, zmieniono opony na większe – w rozmiarze 275/65R17, okalające mocniejsze felgi Borbet C2C – dodano także światła halogenowe z przodu oraz klatkę bezpieczeństwa we wnętrzu. Dzięki dodatkowym zbiornikom paliwa, zwiększono maksymalny zasięg pojazdu do 3000 kilometrów.

touareg

Ekipa komunikowała się za pośrednictwem systemu satelitarnego Inhmarsat, który pozwala na uzyskane dokładnych informacji o aktualnym położeniu. Jednak za całym wydarzeniem nie kryła się wyłącznie chęć pobicia uprzednio ustanowionych rekordów, ale także wspieranie działań charytatywnych. Rainer Zietlow od 2005 roku działa na rzecz organizacji SOS Children’s Villages i w ramach pomocy zdecydował się podarowanie stowarzyszeniu 10 eurocentów za każdy przejechany przez niego kilometr.

Wychodzi na to, że Rainer Zietlow uzyskał średnią prędkość 99 km/h na dystansie 15 200 kilometrów!

Tagi: Duperele