27.06.2017 16:34

Przerobiony Rolls Royce Wraith od Jona Olssona

Znany z budowy Lamborghini i Audi w kolorach szarego kamuflażu, Jon Olsson zaprezentował kolejny projekt. Tym razem wybór padł na dwudrzwiowego Rolls Royce Wraith'a.

Ten projekt ocieka pomysłowością i taki właśnie miał być. Jon Olsson znany ze swoich oryginalnych przeróbek supersamochodów po raz kolejny wprawił w osłupienie fanów motoryzacji. Tym razem na warsztat wziął dwudrzwiowy egzemplarz Rolls Royce Wraith'a.

Oklejenie karoserii nawiązuje do poprzednich projektów i utrzymana jest w stylu militarnego kamuflażu. Zresztą nie tylko on, bo w bagażniku tego modelu znajduje się zestaw walizek z tym samym motywem graficznym.

Bagażnik dachowy skrywa deskę surfingową napędzaną na paliwo wraz z jego sporym zapasem w kanistrach. Nad przednia szybą znalazło się miejsce dla 4 potężnie świecących halogenów ledowych, a dwa kolejne zamontowane zostały na przednim zderzaku.

halogeny

Pod maską oryginalnie wyglądającego Wraith'a znajduje się 12 cylindrowa jednostka generująca moc aż 840 koni mechanicznych. Wynik ten został potwierdzony przez wykres z hamowni. Całość dopełniają 24 calowe czarne felgi, w które został wyposażony Rolls Royce.

wykres

Uśmiech na twarzy Olssona nie jest przypadkowy. Chyba każdy fan motoryzacji cieszyłby się z takiego egzemplarza w swoim garażu. Zwłaszcza, gdy upalanie gumy wygląda tak epicko jak w opublikowanym na oficjalnym kanale Jona filmiku.

Jeśli i wy chcielibyście być jak Olsson i posiadać Rolls Royce Wraith'a musicie rozbić wszystkie świnki skarbonki poukrywane w domu. Wraith nie należy do tanich samochodów, a jego ceny zaczynają się od 1 500 000 złotych za benzynowe jednostki V12 generujące moc 630 koni mechanicznych.

Który z przerobionych przez Olssona samochodów podoba ci się najbardziej?

Aleksandra Kopka
Tagi: Lamborghini Rolls Royce Rolls Royce Wraith Jon Olsson