09.07.2016 15:21

Przystanek Woodstock – informacje dla kierowców

W czasie trwania zbliżającego się przystanku Woodstock – który odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2016 roku – zmieniona zostanie organizacja ruchu.

Przystanek Woodstock – informacje dla kierowców
foto: policja.pl

Jak informuje policja, wszystkie działania mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach i spokojny powrót po zakończeniu imprezy. Funkcjonariusze będą działać w ramach akcji „DROGA”, czuwając nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, w tym kierowców, rowerzystów, motocyklistów i pieszych.

W Kostrzynie nad Odrą od 9 lipca 2016 do zakończenia imprezy zostanie zamknięty odcinek ulicy Północnej od Ronda Woodstock do ulicy Milenijnej, a od godziny 11:00 12 lipca 2016 mają być całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego ulice Dworcowa, Piaskowa, Sportowa, Milenijna i Prosta. W okolicach dworców PKP i PKS poruszać się będą mogły wyłącznie autobusy i taksówki. Przez te zmiany w organizacji ruchu, wyznaczone zostaną objazdy.

Dlatego też kierowcy pojazdów ciężarowych o wysokości powyżej 3,4 metra muszą unikać wiaduktu kolejowego na ulicy Niepodległości i jadąc od strony Słubic powinny kierować się ulicą Gorzowską, następnie drogą W-132 w kierunku miejscowości Kamień Mały, w dalszej kolejności na Kamień Wielki, Bogusław, Cychry, Sarbinowo i do Kostrzyna.

Przez wzgląd na duże natężenie ruchu na ulicach miasta i drogach dojazdowych nad bezpieczeństwem będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Mają oni za zadanie regulować ruch w newralgicznych miejscach, kierować podróżnych na parkingi, a także służyć radami i pomocą, zarówno dla uczestników festiwalu, jak i mieszkańców Kostrzyna.

Warto także pamiętać, że osoby, które znajdą się w samym Kostrzynie nad Odrą nie będą mogły samochodami wjechać na pole Woodstockowe. Dlatego też powinny one zaparkować pojazd na jednym z wielu parkingów umiejscowionych w pobliskich okolicach. Znajdować się one będą wzdłuż ulicy Gorzowskiej oraz drogi prowadzącej do osiedla Warniki.

Policja przygotowała krótki poradnik dotyczący samego dojazdu do Kostrzyna:

policja

A Wy wybieracie się na Woodstock?

Tagi: Duperele