27.08.2016 17:59

Repliki aut ze zużytych elementów

Pierwszy rzut oka na zdjęcia i można powiedzieć, że to prawdziwe samochody. Właśnie z tak niebywałą dbałością o detale, wytworzone zostały rzeźby supersamochodów.

Repliki aut ze zużytych elementów
foto: Galeria Figur Stalowych

Powstały z bezużytecznych metalowych elementów. Są rezultatem pracy 50 artystów z różnych stron świata. Wśród dzieł znajdziemy rzeźby takich modeli jak Mercedesa 300 SL, Bugatti Veyrona, Lamborghini Aventadora, Fiata 500, a także Maserati GranTurismo. Wszystkie elementy – linie nadwozia, przetłoczenia, osłony chłodnicy, felgi – zostały dopracowane z ogromną precyzją. I to do tego stopnia, że można otworzyć drzwi oraz maskę, napawając oczy kolejną dawką sztuki.

Za projekt Galerii Figur Stalowych odpowiada Mariusz Olejnik, który jak sam twierdzi, „kocha złom i nie wyobraża sobie życia bez niego”. Pierwszym jego dziełem był stolik zbudowany z przerobionego bloku silnika V8 oraz kilku pozostałych, zużytych elementów samochodu. Nie spoczął na laurach i zaprzęgnął do pracy artystów podzielających jego pasję i gotowych do realizacji ambitnych pomysłów.

Nietypową wystawę można podziwiać nie tylko na zdjęciach. Galeria Figur Stalowych mieści się na ulicy Przejazdowej 17 w Pruszkowie i jest otwarta 7 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18, sobotę od 8-19, a w niedzielę – 10-19. W przyszłym roku niezwykłe pojazdy mają zostać zaprezentowane podczas Dubai Auto Show 2017.

Ze zużytych części samochodowych powstają także produkty marki [REC.ON], takie jak wieszaki, stojaki, lampy podłogowe i stołowe. Za projektem stoją Paulina i Bartek Bieleccy, a ich pomysł narodził się w 2014 roku. Właściciel stacji demontażu pojazdów połączył swoje siły na ścieżce zawodowej z żoną – artystką oraz konsultantką ds. brandingu.

Jednak produkty marki [REC.ON] są nie tylko ozdobami, ale także funkcjonalnymi elementami.

Jak Wam się podobają auta ze zużytych części samochodowych?

Tagi: #Duperele #Galeria