08.02.2019 15:05

Reptilianie w teleturnieju "Milionerzy". Urbański spytał o cechy tych "światowych przywódców"

W jednym z odcinków teleturnieju "Milionerzy", Hubert Urbański zapytał uczestniczkę o cechy reptilian. Kobieta nie wiedziała, kim są.

Hubert Urbański
foto: kadr z wideo/player.pl

Ludzie na całym świecie uwielbiają, zagadki, tajemnice i ciągnie ich do niesamowitych, niewytłumaczalnych historii. Stąd ogromna popularność alternatywnych faktów czy tak zwanej post-prawdy. Teorii spiskowych pojawia się z dnia na dzień coraz więcej podobnie jak ich wyznawców, którzy dzięki internetowi mogą wspólnie wymyślać nowe argumenty potwierdzające ich tezy oraz werbować nowych zwolenników ich prawd. Coraz częściej mówi się o płaskoziemcach, którzy twierdzą, że Ziemia nie jest okrągła i chcą to udowodnić organizując rejs do krawędzi naszej planety. Twórcy alternatywnej prawdy mają też liczne pomysły na to, co znajduje się po ciemnej stronie Księżyca oraz kto naprawdę wybudował piramidy. Popularna jest również teza, że światem rządzą reptilianie

10 najpopularniejszych teorii spiskowych
10 najpopularniejszych teorii spiskowych
Przeczytaj także 10 najpopularniejszych teorii spiskowych

Milionerzy: Jakie cechy mają reptilianie?

O tych ostatnich zapytał w teleturnieju "Milionerzy" prowadzący, Hubert Urbański. Uczestniczka grająca o 10 tysięcy złotych usłyszała następujące pytanie:

"

Zwolennicy teorii, że światem rządzą reptilianie, widzą w niektórych światowych przywódcach cechy:

a) ryb
b) ptaków
c) gadów
d) owadów "

Uczestniczka programu nie znała tej teorii i nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie. Użyła więc koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Aż 60% osób wybrało odpowiedź C, dlatego kobieta zdecydowała się zaryzykować i zaznaczyć tę opcję. Okazało się, że była ona prawidłowa.

Reptilianie. Kto to jest?

Reptilianie to inaczej saurianie lub jaszczuroludzie, rasa humanoidalnych gadów, która rzekomo jest obdarzona inteligencją oraz umiejętnością upodobnienia się do ludzi. Pojawili się po raz pierwszy w utworach z gatunku fantastyki, jednak istnieje grupa ludzi, która twierdzi, że istnieją naprawdę. Jedną z pierwszych osób wyznających tę teorię był David Icke. Zwolennicy tezy wierzą, że stworzenia wcielają się w najbardziej wpływowe osoby na świecie i mają władzę nad ludźmi na Ziemi. 

Sprawdź: >>Teoria pustej Ziemi: reptilianie, starożytna cywilizacja, naziści<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele