28.12.2017 16:00

Samochodowy geniusz próbował wypompować paliwo z auta odkurzaczem. Spowodował wybuch na stacji benzynowej

To nie jest żart, ta sytuacja naprawdę się wydarzyła!

Samochodowy geniusz próbował wypompować paliwo z auta odkurzaczem. Spowodował wybuch na stacji benzynowej
foto: materiały prasowe

Wiadomo, że Polak potrafi i z każdej sytuacji uda mu się wybrnąć. Jednak tym razem chęć oszczędzenia pieniędzy miała zgubny efekt. Otóż w Lublinie 26 grudnia 2017 roku na jedną ze stacji paliwowych przy ulicy Łęczyńskiej zajechał 19-latek. 

Mężczyzna ma samochód marki Mercedes z silnikiem Diesla i niestety się pomylił - wlał do baku benzynę zamiast oleju napędowego. Kierowca jednak zamiast skorzystać z pomocy fachowców postanowił sam sobie poradzić w zaistniałej sytuacji i wpadł na błyskotliwy pomysł.

Pożyczył bowiem ze stacji paliwowej odkurzacz i w ten sposób próbować wypompować benzynę. Zamiast polepszyć sytuację było jeszcze gorzej - doszło do wybuchu. Całe szczęście kierowcy nic się nie stało, ale musi teraz odkupić odkurzacz, który kosztował 16 tysięcy złotych. Co więcej prokuratora oceni, czy postawić mężczyźnie zarzuty sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. 

Czasami naprawdę warto kilka razy się zastanowić przed podjęciem decyzji, jak również zapoznać się z informacją dotyczącą działania stacji benzynowej. W Polsce warto tankować na tych sprawdzonych. Jak pokazuje kontrola UOKiK przeprowadzona w 2016 w 1048 stacjach oraz hurtowniach paliw w 24 odnotowano uchybienia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele