06.08.2016 18:40

Seat Ateca zbudowany z… piasku

Hiszpański producent samochodów będący własnością niemieckiego Volkswagena opracował swojego pierwszego SUV-a w historii. Marka pokłada w nim ogromne nadzieje. Stąd tak liczne akcje promocyjne.

Seat Ateca zbudowany z… piasku
foto: materiały prasowe

Producent zwócił się zatem do hiszpańskiego artysty, specjalizującego się w tworzeniu rzeźb piaskowych. W ramach zlecenia miał on zbudować pełnowymiarowy model Seata Ateca. Same liczby świadczą o powadze tego przedsięwzięcia. Wykorzystanych zostało aż 26 ton piasku. Rzeźbę codziennie podziwiać może nawet 100 000 pasażerów lotniska Barcelona El Prat, gdzie została zaprezentowany. Obok piaskowego modelu, stoi pierwowzór.

Motywy stojące za zbudowaniem piaskowego Seata zdradziła Susanne Franz, globalny menedżer odpowiedzialny za marketing marki:

"

Naszym celem było zademonstrowanie na lotnisku w Barcelonie tego nietypowego projektu. Nieprzypadkowo wybraliśmy to miejsce – jest to jeden z 10 najbardziej ruchliwych portów lotniczych w Europie. To także idealny punkt do stworzenia wystawy z Seatem Atecą, co również podkreśla związek marki z tym miastem. "

Piaskowy egzemplarz Seata Ateca to dzieło Sergiego Ramireza, który z tego materiału tworzył różnego rodzaju rzeźby na przestrzeni ostatnich 30 lat.

Co ciekawe, już wcześniej w celu promocji tego jakże istotnego modelu dla hiszpańskiej marki, Seat zaproponował przypadkowej osobie przejażdżkę w tym aucie. Jednak haczyk polegał na tym, że ten konkretny egzemplarz miał zasłonięte wszystkie szyby. O dziwo, kierowcy udało się pokonać tor przeszkód bez najmniejszego problemu. Wszystko za sprawą kamer 360.

Nowy Seat to zdaniem producenta najbardziej zaawansowany model tej marki jaki dotychczas ujrzał światło dzienne. Oferuje paletę nowoczesnych technologii, ułatwiających poruszanie się – między innymi Jam Traffic Assist (asystent jazdy w korkach) dostępny jedynie w odmianach z automatyczną przekładnią DSG, czujnik martwego pola i aktywny tempomat ACC. W zależności od potrzeby kierowcy, może on dostosować zachowanie samochodu do swojego stylu jazdy lub potrzeb dzięki SEAT Drive Profile. Do wyboru są tryby Normal, ECO, Sport i Individual, a także profile z napędem na obie osie, czyli Off-Road i Snow.

Na polskim rynku Ateca oferowana jest w trzech wersjach wyposażeniowych – Reference, Style i Xcellence. Ta pierwsza oferuje technologię Full Link, Front Assist, chromowane obramowania osłony chłodnicy i 16-calowe felgi aluminiowe „Design”. Ceny zaczynają się od 77 100 zł za odmianę z 1-litrowym silnikiem TSI o mocy 115 KM z 6-biegową skrzynią ręczną. Alternatywnie można zdecydować się na wysokoprężną jednostki 1.6 TDI o tej samej liczbie koni mechanicznych za kwotę 85 500 zł.

Z kolei najbogatszy Seat Ateca Xcellence 2.0 TDI z 190-konną jednostką wysokoprężną i automatyczną przekładnią DSG o 7 przełożeniach i napęd 4Drive to wydatek od 146 100 zł!

Jak Wam się podoba piaskowa Ateca?

Tagi: Duperele Seat