01.09.2016 09:25

Słoń napędzany silnikiem Forda na sprzedaż

Nie brakuje osób, które kupują krzykliwe pojazdy po to, by się pokazać. Jeśli też chcesz być w centrum uwagi, powinieneś się zainteresować Wnedellem, czyli słoniem napędzanym silnikiem Forda.

Słoń napędzany silnikiem Forda na sprzedaż
foto: Auctions America

Mierzące 2,6 m wysokości gruboskórne zwierzę trafi na aukcję w Auburn już 3 września 2016 roku. Według spekulacji, jego cena może sięgnąć od 250 000 do 400 000 dolarów. Sercem słonia jest 8-konna jednostka pochodząca z Forda Anglii z 1939 roku, współpracująca z 3-biegową przekładnią, dysponującą biegiem wstecznym.

Podróżując w tak ekstrawagancki sposób, wciąż możesz liczyć na specyficzne poczucie komfortu. Do dyspozycji jest odtwarzacz CD z głośnikami, który powinien zaciekawić przechodniów. Ponadto można skorzystać z nietypowej funkcji, pozwalającej na rozlewanie wody z okolic bagażnika.

Za projektem słonia stoi brytyjska firma – skonstruowała pierwotnie nazwanego Wendella, którego przemianowała na Jumbo. Nietypowy pojazd w 1951 roku był wykorzystywany do celów promocyjnych przez drogerie w Detroit.

Wendell jest wyjątkowy także z innych względów. To jeden z dwóch zbudowanych egzemplarzy. W 2013 roku został poddany pełnej renowacji. Właściciele przy okazji wprowadzili zmiany mające na celu upodobnienie go do prawdziwego słonia, za co odpowiadał lokalny specjalista ds. tapicerstwa – Tom Davis. Zainstalowano w nim również parę nowych elementów, co było dziełem mechanika Briana Reike’a z Brain’s Automotive.

Koniec końców słoń trafił w ręce kolejnego właściciela, który postanowił sprzedać go na aukcji Auctions America. Specjaliści po oględzinach stwierdzili, że jest on w bardzo dobrym stanie, pomimo raczej dość leciwego wieku. Do wzięcia udziału w aukcji zachęca także fakt, że część pieniędzy ze sprzedaży Wendella zostanie przekazanych jednej z organizacji charytatywnych, zajmujących się dostarczaniem książek do szpitali.

Brakuje jedynie tego, by słoń Wendell mógł zostać dopuszczony do ruchu ulicznego. Jednak wtedy, straciłby na swoim uroku…

Tagi: Duperele