03.08.2016 09:09

Solidarni przeciwko piratowi drogowemu

Uczestnicy ruchu drogowego – i policja – traktują pewne wykroczenia z większą wyrozumiałością. Jednak są też takie przewinienia, obok których nie można przejść obojętnie.

Solidarni przeciwko piratowi drogowemu
foto: kadr z wideo

Najgorzej jeśli lekkomyślne zachowanie kierowcy sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo na innych uczestników ruchu drogowego. Zatem łatwiej znieść niezapinanie pasów przez dorosłych pasażerów niż omijanie samochodu zatrzymanego przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa.

Zdaje się również, że ludzie w kraju nad Wisłą są bardziej pobłażliwi dla osób niekorzystających z kierunkowskazów. Za to ciężej im zdzierżyć wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, jazdę pod prąd, z niezachowaniem odpowiedniej odległości do poprzedzającego samochodu, celowe hamowanie, przejeżdżanie na czerwonym świetle oraz nieustępowanie pierwszeństwa.

Na publiczną dezaprobatę zasługuje zachowanie kierowcy BMW serii 3 E46 kombi. Wyprzedził on z prawej strony samochód z kamerą pokładową, następnie ruchem kamikadze wyjechał na przeciwległy pas ruchu, wyprzedzając kolejny pojazd i prawie doprowadzając do kolizji czołowej. Wszystko po to, by ponownie zjechać do prawej krawędzi jezdni.

Uczestnicy ruchu drogowego nie pozostali wobec jego występków obojętni. Solidarnie przyblokowali delikwenta, który utknął na prawym pasie, w wyniku czego został wyprzedzony przez pozostałych kierowców. Można także odnieść wrażenie, że dzięki takiemu postępowaniu jego zapędy do brawurowej – a przede wszystkim lekkomyślnej – jazdy zostały stłumione:

O niebezpieczeństwach czyhających na polskich drogach można przekonać się oglądając inne filmiki. Bohaterowie „niskobudżetowych” produkcji nierzadko podejmują się bardzo nieodpowiedzialnych manewrów, tak jak kierowca Renault Scenica II, zawracający na zakręcie na drodze ekspresowej S8. Prowadzący podobny pojazd – tyle, że o generację starszy – po wyprzedzeniu samochodu zapomniał powrócić na właściwy pas ruchu, niemalże doprowadzając do kolizji.

Na niezrównoważonego psychicznie kierowcę trafiła pewna osoba w Lubaniu, przeciwko której Mazdę 323 wykorzystano jako niedoszłe narzędzie zbrodni. Do niebezpiecznych zdarzeń wielokrotnie dochodzi również na przejściach dla pieszych, o czym przekonał się przechodzień w Sochaczewie. Do tego niepotrzebne zagrożenie sprowokował prowadzący BMW serii 5, celowo hamując przed autem dostawczym.

Tagi: Duperele