19.10.2016 09:15

Staranował auto blokujące wyjazd z parkingu

Mając SUV-a możesz więcej. Udowodnił to pewien kierowca białego Range Rovera Evoque’a, który w niezbyt dżentelmeński sposób przestawił źle zaparkowane auto.

Staranował auto blokujące wyjazd z parkingu
foto: kadr z wideo

Blokowanie wyjazdu może rzeczywiście irytować, choć ciężko uznać to za dostateczny powód do taranowania źle zaparkowanego pojazdu i niszczenia cudzej własności. W takich sytuacjach zainterweniować powinny odpowiednie służby, co może nie uśmiechać się osobom, którym zależy na czasie.

W końcu interwencja funkcjonariuszy w większości przypadków trochę trwa – najpierw mundurowi muszą przyjechać pod wskazany adres i dopiero wtedy biorą się za pożądane działania. Co za tym idzie – każdy poszkodowany powinien uzbroić się w cierpliwość, mając świadomość, że czekanie na odholowanie źle zaparkowanego samochodu może pochłonąć sporo czasu.

Jak można domniemywać po filmie nagranym telefonem komórkowym, kierowcy białego Range Rovera Evoque’a bardzo się spieszyło. Widząc źle zaparkowany pojazd, postanowił wsiąść do swojego auta i staranować czarnego Jaguara XF-a, który uniemożliwił mu łatwy wyjazd z parkingu:

Zaskakiwać może także fakt, że tłum kibicował kierowcy Range Rovera Evoque’a. Jak się okazuje, nie bez powodu. Zastawianie samochodów w Chinach jest bardzo popularne, a osoby podejmujące się takich czynów są źle postrzegane przez ogół społeczeństwa. Z drugiej jednak strony internauci zauważają, znacznie łatwiej byłoby wybić szybę i przestawić skrzynię biegów na tryb neutralny, a następnie przepchać auto, co niekoniecznie musi mieć swoje zastosowanie w tym konkretnym modelu... W końcu w tym starciu oba pojazdy zostały uszkodzone, przy czym z korzyścią dla właściciela Range Rovera – Jaguar znacznie mocniej.

Ponadto ten filmik można potraktować jako swojego rodzaju „narzędzie dyscyplinujące”. Kierowcy podejmujący się takich czynności następnym razem dwa razy się zastanowią, nim zastawią cudzy pojazd. Lub po prostu wybiorą taki, który nie jest SUV-em…

Przynajmniej w tym zdarzeniu żadna osoba nie ucierpiała. Znacznie mocniej wyobraźnię pobudzają filmiki, na których kierowcy przez swoją brawurę narażają postronne osoby na lada niebezpieczeństwo. Przykłady takich można mnożyć – o czym świadczy chociażby zachowanie osoby prowadzącej BMW serii 3 F30 lub bohaterów kompilacji manewrów wyprzedzania...

Tagi: Duperele