21.03.2017 10:23

Strażnik miejski rozmawiał przez telefon podczas jazdy autem

Dwaj mężczyźni podróżowali drogą szybkiego ruchu. Nagle pasażer dostrzegł jak wyprzedzany kierowca prowadzący pojazd straży miejskiej rozmawia przez telefon. Czym prędzej polecił kierowcy, by ten zwolnił...

Strażnik miejski rozmawiał przez telefon podczas jazdy autem
foto: kadr z wideo

Niestosujący się do przepisów ruchu drogowego strażnik miejski został złapany na gorącym uczynku, a jego przewinienie zarejestrowała kamera samochodowa. Następnie film trafił do sieci. Tego rodzaju zachowania budzą tym większe kontrowersje, zważywszy na fakt, że osoby reprezentujące formacje dbające o porządek publiczny i egzekwujące przepisy, sami je łamią, podczas gdy powinni świecić przykładem.

Można w ciemno obstawiać, że w analogicznej sytuacji, gdzie kierujący poruszałby się prywatnym pojazdem, nie powstałoby takie nagranie. Niestety bardzo wielu kierowców rozmawia przez telefon i gdyby chcieć tak każdego nagrywać, to ciągle trzeba byłoby machać obiektywem kamery raz w prawo, raz w lewo…

Nie ma także co bagatelizować zagrożenia związanego z prowadzeniem i korzystaniem z telefonu komórkowego. Używanie tego urządzenia dość skutecznie potrafi odwrócić uwagę kierującego, co w połączeniu z oderwaną od kierownicy ręką może być jednym z czynników skutecznie obniżających szanse na uniknięcie niebezpieczeństwa. Nic dziwnego, że na przestrzeni ostatnich lat powstało bardzo wiele kampanii społecznych uświadamiających ludzi o tym problemie.

Na szczęście coraz częściej współczesne samochody wyposażone są w systemy głośnomówiące, z których można korzystać po połączeniu się z systemem multimedialnym za pomocą Bluetooth.

Przy okazji wrzucenia tego nagrania do sieci wielu internautów krytykowało kierowcę auta osobowego za jego zachowanie, czyli hamowanie do prędkości niższej niż ta, z którą poruszała się ciężarówka i to wszystko podczas poruszania się lewym pasem ruchu na dwupasmowej drodze jednokierunkowej. Co więcej, nie brakuje także osób sugerujących, że pewnie i samemu nagrywającemu zdarzało się popełnić to przewinienie.

Słusznie postąpił kierowca auta osobowego?

Tagi: Duperele